Rakúsky vicekancelár Strache: Bojujeme proti populačnej výmene

ilustračné foto: Pixabay

Líder Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) hovoril o širokej škále tém, ktoré sú spájané s nadchádzajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu a medzi ktorými je aj oblasť boja proti masovej migrácii, píšu najväčšie rakúske noviny Kronen Zeitung.

„Pokračujeme po našej ceste, ceste rakúskej domoviny, v boji proti populačnej výmene, ktorú náš ľud čaká,“ povedal Heinz-Christian Strache s odvolaním sa na francúzskeho spisovateľa Renauda Camusa, ktorý sa zmienil o „veľkej náhrade“ – teórii nahraditeľnosti osôb a služieb na hospodárske a iné účely. Keď sa redaktor následne spýtal na tento termín, Strache odpovedal: „Jedná sa o koncept reality. Nechceme sa stať menšinou vo vlastnej krajine. Je to legitímne, čestné a hlboko demokratické.“ Neskôr s odkazom na bruselských nadšencov, ktorí označujú každého nesúhlasiaceho a kritika za „pravicového extrémizmu,“ dodal, že „takéto správanie a značkovanie sa do demokratického systému nehodí.“

Strache nie je prvý predstaviteľ, ktorý hovoril o demografických zmenách a výmene európskeho obyvateľstva. Vo Francúzsku to bol primátor mesta Beziers Robert Ménard, ktorý bol pokutovaný za svoj názor a vyslovenie termínu „náhrada obyvateľstva“ v súvislosti s rastúcim počtom moslimských žiakov na miestnych školách. Takisto francúzsky arcibiskup zo Štrasburgu Luc Ravel povedal: „Moslimskí veriaci veľmi dobre vedia, aká je dnes ich pôrodnosť. Nazývajú to veľkou náhradou. Následne vám veľmi pokojne a pozitívne povedia slová ‚jedného dňa to tu bude všetko naše.“ Spomedzi všeobecnej populácie Francúzska minimálne štvrtina vraví, že verí v existenciu tohto konceptu a úmysel tzv. elít využiť masovú migráciu na nahradenie domorodých Európanov. V mainstreamových médiách sa to samozrejme označuje za konšpiračnú teóriu.

Populačné oddelenie Organizácie spojených národov (OSN) už kedysi publikovalo práce „uvažujúce o nahradzujúcej migrácii pre osem krajín s nízkou plodnosťou (Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko, Južná Kórea, Rusko, Veľká Británia a Spojené štáty) a dva regióny (Európa a EÚ)“ ako možné riešenie „predpokladaných výziev klesajúcej a starnúcej populácie.“

Pramene:

[1] Wann hört das endlich auf, Herr Strache?; autor: Conny Bischofberger; Kronen Zeitung, 28.4.2019

[2] Author Explains Paris Protests: Deplorables Reacting Against ‘Davocracy’ Elite; autor: Chris Tomlinson; Breitbart, 28.11.2018

[3] French mayor fined for ‚too many Muslim children‘ comment; BBC, 26.4.2017

[4] Muslims Tell Europe: „One Day All This Will Be Ours“; autor: Giulio Meotti; Gatestone Institute (International Policy Council), 19.8.2017

[5] Un Français sur quatre pense que les Illuminati nous manipulent; autor: Thomas Mahler; Le Point, 6.2.2019

[6] Replacement Migration: Is It a Solution to Declining and Ageing Populations?; United Nations, Population Division (Department of Economic and Social Affairs)

[7] Defusing the time bomb myth; autor: Heather Nicholson; The Times, 3.12.2002

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár