Rasistická kvalifikácia: 2. časť

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

V minulej časti som spomínal, ako je bielym dievčatkám odporúčané nenosiť kostými nebielych princezien a vymyslených postáv, dnes sa pozrieme na účesy, ktoré sú tiež zjavne rasistické.

Absurdným príkladom ultra-ľavicovej ideológie, ktorá ničí zdravé nažívanie ľudí s rôznym pôvodom a farbou pleti v harmónii, sú tzv. „černošské účesy“. Aj keď to presne títo ideológovia popierajú, sú viditeľné, ale aj neviditeľné, no stále merateľné rozdiely medzi mužmi a ženami, alebo medzi ľuďmi s rôznou farbou pleti. A jedným z takýchto viditeľných rozdielov sú vlasy.

Je to úplne nepodstatné, no väčšia diverzita je na strane bielych ľudí. Príroda nám nadelila celú škálu farieb a vlnitosti vlasov, kdežto keď si pozriete Afriku, alebo veľkú časť Ázie, farba je v drvivej väčšine čierna a typ vlnitosti je na veľkých plochách homogénny. Je to problém? Pre aspoň priemerne inteligentného človeka nie. No aktivisti a aktivistky bojujúci za čo najväčší rozkol v spoločnosti vytvorili kvantum článkov a usmernení.

Napríklad „cornrows“ (nepoznám slovenský výraz pre zapletané copíky stiahnuté natesno k lebke a tvoriace rôzne tvary) na bielej hlave znamenajú „krádež identity utláčanej časti obyvateľstva, prejav bielej nadradenosti a nezaslúžených benefitov vyplývajúcich z dominacie bielej kultúry v USA“.

Argumenty proti slobode účesov zahŕňajú kvantá zbytočných útokov, klamstvá a nekonečnú pachuť rasizmu voči belochom. Pritom je to taký nezmysel. Ultra liberálni aktivisti, absolútne odtrhnutí od reality, vytvárajú problémy a napätie tam, kde nie je.

Niečo ako v minulosti Ján Slota, ktorého jedinou agenda okrem alkoholu boli útoky na Maďarov. Útoky, ktoré boli zbytočné, provokovali vášne a boli len marketingom, presne ako je toto marketingom všelijakých mimovládok. Tie sa držia hesla: „vytvor problém, udržuj ho pri živote čo najdlhšie, vyberaj na jeho riešenie čo najviac financií“. Osobne poznám niekoľko slovenských mimovládkarov, ktorí postupujú presne takto.

S ohľadom na vyššie spomenuté by mohli belosi namietať farbenie vlasov na blond, hnedo, alebo ryšavo. Alebo by mohli útočiť na vyrovnané, či menej kučeravé vlasy. Malo by to však zmysel? Možno ten, že najväčší krikľúni dosahujú šialené, až nezmyselné zákazy a nariadenia a biela (zatiaľ) majorita vo vyspelých krajinách, vychovaná na kresťansko-židovských základoch ustupuje a nevyvoláva zbytočné konflikty. A to nám môže byť a zrejme aj bude osudným.

Zdroje:
https://everydayfeminism.com/2015/07/white-people-black-hairstyles/
https://mic.com/articles/150645/is-it-ever-ok-for-white-people-to-wear-cornrows#.HyUFUUgal

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár