Redbull prepustil zamestnancov, ktorí podporili hnutie BLM

foto: redbull

Rakúsky majiteľ spoločnosti Redbull prepustil niekoľkých svojich zamestnancov v USA za to, že podporili hnutie Black lives matter. Spoločnosť bola bezprostredne označená za rasistickú.

Majiteľ však nerazí názor politickej korektnosti a na rozdiel od množstva nadnárodných korporácií pôsobiacich v USA sa rozhodol hnutie nepodporiť. Faktom je aj to,  že európske firmy boli v podpore protestov BLM predsa len trochu chladnejšie. Veľa ľudí začalo vnímať, že sa jedná nielen o akúsi predvolebnú kampaň amerických demokratov, ale aj o akcie, ktoré mali za úlohu spôsobiť rozkol medzi rasami, podporiť rasizmus voči bielym a začať nepokoje nielen v USA, ale aj v mnohých západoeurópskych krajinách, kde je nielen početná černošská komunita, ale tiež veľmi aktívna skupina Antifa.

Rakúsky zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Red Bull, miliardár Dietrich Mateschitz, ktorý tiež vlastní 49 percent spoločnosti, už skôr vyjadril kritiku masovej invázie a politickej korektnosti. Preto je celkom jasné, že názory, proklamované BLM, či americkými demokratmi nezdieľa.

Majiteľovi firmy je dozaista úplne jedno, čo si myslia americkí liberáli, ktorý ho nazvali rasistom. Je však možné, že si týmto uvedomia aj ďalšie, predovšetkým európske firmy, že podporou podobných kontroverzných podujatí si priazeň zákazníkov nezískajú.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: FIRMA RED BULL VYHÁZELA TOP MANAŽERY Z USA ZA TO, ŽE PODPOŘILI BLM, voxpopuliblog.cz, 22.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply