Redizajnovanie mužnosti i ľudskosti

Ilustračné foto: Archív

V mnohých amerických mestách už niekoľko mesiacov prebiehajú občianske nepokoje s charakteristikami farebných revolúcií, akými Spojené štáty zvykli rozvracať neposlušné režimy v zahraničí.

Medzi úderné oddiely, ktoré zvykli školiť na nasadenie v cudzine, patria decentralizované formácie nadnárodného hnutia Antifa. Po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta Spojených štátov sa okamžite našlo uplatnenie pre Antifu aj na americkej pôde. Majdanizácia amerických miest si však v úvodných a nekrvavých fázach rozvratu vyžaduje masovosť.

Tú zadovažujú v amerických veľkomestách organizačné štruktúry „slniečkarskych“ hnutí s nenásilnou agendou dúhovej „všelásky“ a sociálnej spravodlivosti. Na sociálnych sieťach mobilizujú davy takzvanej pokrokovej mládeže, ktorá ochotne zapĺňa námestia pod sloganmi o ochrane znevýhodnených a utláčaných. Paradoxným výsledkom je, že za práva afroamerickej menšiny sa na uliciach zasadzujú davy prevažne belošskej mladej generácie. Vyhasnutím života Afroameričana Georgea Floyda 25. mája po konfrontácii s políciou v Minneapolise v štáte Minnesote sa nemalý segment takzvanej bielej „sójovej“ mládeže dal natoľko zradikalizovať, že sa zapojil do militantných akcií, akým sa dovtedy vyhýbal. Prívlastok „sójová“ nie je náhodný, ani posmešný.

Ozvučuje kontext zhrnutý v pradávnom porekadle s vysoko aktuálnou platnosťou: „Povedz mi, čo ješ, a ja ti poviem, kto si.“ Vzťahuje sa i na vegánov a vegetariánov 21. storočia.

Primárnu zložku pri získavaní bielkovín tvorí v ich jedálnych lístkoch sója. Vegáni, ktorí na rozdiel od vegetariánov odmietajú všetky bielkoviny živočíšneho pôvodu, sú fatálne závislí od rastlinných bielkovín, a tým od ich hlavného zdroja – sóje. Navyše v USA od sóje, ktorá je až na zanedbateľné výnimky geneticky modifikovaná a agropriemyselne produkovaná. Proteínová hmota, ktorá sa v USA pridáva do potravín pre ľudskú populáciu, sotva zušľachťuje jej genofond. Európska únia zatiaľ dáva geneticky modifikovanej sóji pre ľudí červenú, no pre zvieratá už zelenú. Znamená to, že táto geneticky modifikovaná plodina mení mladých vegánov a vegetariánov v USA zvnútra razantnejšie než ich európskych rovesníkov.

Sójovú mládež na oboch brehoch Atlantiku však fyzicky a psychicky ešte výraznejšie doslovne modifikuje iný faktor – fytoestrogény v sóji. Fytoestrogén je prírodná látka s účinkom podobným estrogénu. Fytoestrogény funkčne napodobňujú ženské pohlavné hormóny. Z dlhodobých účinkov na mladú mužskú vegánsku populáciu si mocenské kruhy ťažkú hlavu nerobia, najmä nie z tých, ktoré chlapcov zmäkčujú, zjemňujú a zoženšťujú.

Belošská sójová mládež západného sveta je dnes fyzicky menej agresívna a vychovaná ventilovať si frustrácie na internete. Popritom má posilnený stádový inštinkt a je ľahšie manipulovateľná. V životných situáciách, do ktorých ju vháňa osud (či skôr bábkovodiči spoza kulís), sa správa inak ako skupinky vycvičených majdanistov a profesionálnych pouličných buričov z Antify. Mladí Američania vo vekovej kategórii 15 – 25 rokov sa líšia od rovesníkov v Afrike, Ázii, Latinskej Amerike, Rusku a zatiaľ stále i v strednej a východnej Európe predovšetkým bezprecedentnou mierou vykorenenia a nevyhranenosti.

Autor: Patrik Sloboda

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply