Registrované partnerstvá na Slovensku sa čoskoro stanú realitou

· Čas čítania: 1 min.
foto: archív

Do piatich rokov by mali byť registrované partnerstvá na Slovensku realitou.

OSN nedávno vydalo približne 190 odporúčaní k zlepšeniu ochrany ľudských práv, pričom v mnohých z nich má Slovensko údajne nedostatky. Jednou z pripomienok bolo, aby sme pracovali na diskriminácii párov rovnakého pohlavia a legalizovali ich registrované partnerstvá. Slovensko prisľúbilo, že do piatich rokov vypracuje zákon.

Slovensko teda do piatich rokov uzákoní registrované partnerstvá. Manželstvá párov rovnakého pohlavia naša vláda síce odmietla, no aj napriek tomu ide po rokoch boja o obrovský pokrok. Dôvodom zamietnutia manželstiev má byť protiústavnosť takéhoto prípadného zákona – podľa Ústavy SR je manželstvo len medzi mužom a ženou.

Správa na Slovensko dorazila tesne potom, čo sa ministerka kultúry Ľubica Laššáková rozhodla, že štátna pokladnica nebude dotovať podujatia spojené s LGBTI komunitou.

zdoj: magazin1.sk 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár