Reklamná firma odmietla uverejniť bilbord proti Nočným vlkom, slniečkari zúria, že si niekto dovolí robiť to, čo oni

Tagged With: , , , , , Add Comment

Hejter Rastislav Kalnovič vymyslel akciuPohľadnica Vlkom vyjadrujúcu nesúhlas s pobytom nostalgickej motorkárskej skupiny Noční vlci na Slovensku. Pohľadnica koluje internetom a Kalnovič chcel objednať v okrese Trnava aj bilbordy s rovnakým vizuálom. Lenže dve bilbordové spoločnosti jeho objednávku odmietli.

Miroslava Kernová, ktorá prevádzkuje web Omediach.com, ktorý je súčasne aj blogom dezinformačného Denníka N, rozhorčene píše o prípade, keď si dve súkromné bilbordové spoločnosti dovolili odmietnuť objednávku na zverejnenie inzercie s kontroverzným ideologickým obsahom.

Mladý hejter Rastislav Kalnovič vymyslel a šíri vizuál Pohľadnica Vlkom na protest proti tumu, že si Noční vlci na Slovensku založili svoje sídlo. V tej súvislosti si chcel na vlastné náklady objednať aj niekoľko bilbordov v okrese Trnava. Dve bilbordové spoločnosti – Bigmedia a Arton – najprv súhlasili, prijali už aj objednávky, ale neskôr mu napísali, že si to rozmysleli a objednávky zrušili. Podľa Kernovej pritom na vizuále nie je nič, čo by bolo v rozpore s etickými normami.

Pre slniečkarov je to šok. Zvykli si, že len oni môžu rozhodovať o tom, ktoré názory sú prijateľné a ktoré nie. Oni rozhodujú o tom, kto sa môže objaviť na obrazovke, vyhlásili štvanicu na verejne známe osoby, ktoré si dovolili komunikovať s „dezinformačnými“ médiami, prednedávnom dotlačili Billu k tomu, aby z ideologických dôvodov odmietla predávať časopis Zem a vek… ale keď si súkromná firma dovolí odmietnuť prezentovať ich nenávistnú provokáciu, sú pobúrení.

Kernová píše o nenávistnej provokácii voči ľuďom, ktorí nijako neporušujú zákony, ako o „zásadnom spoločenskom posolstve“: „Niekedy sa rozum zastaví, čo všetko sú schopné bilbordové spoločnosti zverejniť. No pri zásadných spoločenských posolstvách majú odrazu problém.“ Vo svojom článku (môžete si ho prečítať tu: https://dennikn.sk/blog/1205548/reklamna-firma-odmietla-bilbord-proti-nocnym-vlkom-s-bilbordami-kotlebu-problem-nema/ ) uvádza príklady iných reklamných vizuálov a posolstiev, ktoré považuje za problematické či neetické, a s ktorých uverejnením spoločnosť Bigmedia v nedávnej minulosti nemala problém.

Obchodný riaditeľ spoločnosti Arton Ladislav Kotrč k záležitosti uviedol: „Rozhodol tak majiteľ spoločnosti. Ja osobne som na grafike nevidel nič zlé, preto aj bola objednávka potvrdená. Majiteľ to bral ako podnet k možnej agresii adresátov. Už sa nám v minulosti stalo, že grafika určená konkrétnej skupine skončila rozbitím reklamnej plochy.“

Ivan Lehotský

https://www.hlavnespravy.sk/reklamna-firma-odmietla-uverejnit-bilboard-proti-nocnym-vlkom-slnieckari-zuria-ze-si-niekto-dovoli-robit-co-oni/1492042

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis