Repka olejná je žltý mor. Vráťme pole chlebu

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

 

Stanislav Novotný, predseda Asociácie nezávislých médií a bývalý policajný prezident sa vyjadril k hospodárskej kríze, ktorú spôsobuje koronavírusová hystéria vo svete. Niektoré krajiny začali obmedzovať export potravín, pretože sa obávajú hlbokej krízy a hladu.

Repku olejnú sme tradične pestovali pre potravinárske účely. Pole má živiť človeka a nakŕmiť domáce zvieratá. Ale pestovať na poliach palivo? Vysávať pôdu a devastovať krajinu kvôli bioplynu? Podporovať z vlastných prostriedkov potravinovú nesebestačnosť a vyčíňanie nadnárodných monopolov? Experimentovať s životodarnú krajín kvôli vreckám zelených mafiánov?“, píše vo svojom článku.

„Poľnohospodári uvažujú pragmaticky. Repka je pre nich cenovo výhodná, a tak sejú a sejú. My však do tej ceny sypeme peniaze! Dotujeme plochu, na ktorej sa repka na technické účely pestuje, a ešte sme tupo uzákonili požiadavky hlúpej smernice EÚ, ktorá nás núti primiešavať metylester repkového oleja do motorovej nafty. Ceny potravín stúpajú nahor. Koronavírusová hystéria paralyzuje  dopravu po celom svete. Niektoré krajiny začali obmedzovať export potravín, pretože sa obávajú hlbokej krízy a hladu. Naši sedliaci však pestujú repku do nádrží áut a bioplynových staníc. Ministri a poslanci oboch pohlaví, dajte nám, občanom, aspoň malý darček. Zachovajte sa sebavedome, slušne a logicky. Zrušte anti-ekologickú dotáciu repky a zrušte v zákone o ochrane ovzdušia úchylnú naftovú alchýmiu. Vráťte pole výrobe jedla! Nesiete pred národom, okrem iného, ​​zodpovednosť za cenovú dostupnosť potravín.„, uzatvára.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Stanislav-Novotny-Repka-olejka-je-zluty-mor-Vratme-pole-chlebu-Jinak-hrozi-drahota-622631

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár