Róbert Fico s Vadalom zrejme netelefonoval

· Čas čítania: 3 min.

Machri v overovaní dôveryhodnosti zdrojov zrejme „naskočili“ na kačicu talianskeho Denníka La republica: „Róbert Fico v roku 2012 telefonoval s Antoniom Vadalom“.

Róbert Fico (piatková tlačovka, pink-pong s Andrejom Kiskom):
“Či mi veríte, alebo nie, už dva dni sa snažím diplomatickou cestou zistiť informácie o mojom údajnom telefonáte s Vadalom. Pred hodinou došla na MZSR informácia o komunikácii s talianskou prokuratúrou,” začal svoju reakciu Robert Fico.

Ako prečítal, v odpovedi talianskej prokuratúry sa uvádza:
“Taliansky národný prokurátor a kalábrijský národný prokurátor kategoricky potvrdili a vylúčili, že by kalábrijská prokuratúra mala akúkoľvek informáciu o telefonáte Fica s Vadalom. A keby ju aj mali, tak by ju nikdy nezverili médiám. Čakám jedno veľké ospravedlnenie. Uverejnili ste kačicu, ktorá bola nachystaná a vyšla hodinu po tom, ako vyšla informácia o obvinení konateľa firmy KTAG,” vyzval Fico médiá.

Budeme sledovať, či Denník N prelomí tvrdenia dvoch talianskych prokurátorov v prípade Vadala alebo uverejní ak nie ospravedlnenie, čo by mal, lebo informácia o telefonáte Fica s Vadalom v roku 2012 sa (vraj) nezakladá na pravde, tak aspoň opravu.

Za seba: Vo svojom článku (blogovisko) som zverejnil preklad textu, odsekov z článku v La republica, ktoré taký telefonát zmienili:
http://www.blogovisko.sk/nie-na-zamenu-to-nevyzera.html

V titulke uvádzam, že sa nejedná o zámenu osôb, teda, Roberto Fico (predseda talianskeho parlamentu) nie je osoba Róbert Fico, expremiér a predseda strany Smer.

Ešte raz, originál časti novinovej správy La republica:
„Come viene del resto documentato da un’intercettazione captata nel 2012 da una Procura della Repubblica italiana nell’ambito di un’indagine sul narcotraffico, allora ritenuta non di interesse e riemersa solo dopo la morte di Kuciak. Vadalà, in quella telefonata, parla con l’allora premier Robert Fico. Quello che l’omicidio di Jan costringerà in poche settimane alle dimissioni.“

Ide o ten istý zdroj, z ktorého mali čerpať slovenskí prokurátori a Monika Tódová z Denníka N:
https://www.repubblica.it/esteri/2019/02/20/news/jan_kuciak_cronaca_di_un_omicidio-219582062/?refresh_ce
https://dennikn.sk/1389295/slovenski-prokuratori-o-rozhovore-fica-s-vadalom-sme-sa-dozvedeli-z-medii/?ref=tit
https://www.facebook.com/smersd/

Vyčkáme si, ako kto z toho výjde von. A či sa La republica ocitne na Smatanových zoznamoch alebo nie. A či si z toho “horlivé” dotknuté médiá vezmú poučenie.

Ak mám dôverovať Holzovej alebo médiám (ohľadom rozhovoru Fica s Vadalom z r. 2012), ktoré by mali mať potvrdené tvrdenia z dvoch zdrojov, budem veriť R. Ficovi a prokuratúre (talianskej alebo slovenskej). Bodka.

Takže – verejné písomné dokumenty na verejný stôl. Médiám nedôverujem. Nie sú relevantné. Samozrejme, čakám na uspokojivé stanovisko Denníka N.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/robert-fico-s-vadalom-netelefonoval.html

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár