Robert Grenier (CIA): Domáci nesúhlas treba ničiť ako nepriateľskú armádu

Foto: newssplashblog.wordpress.com

Bývalý šéf na oddelení protiteroristického boja CIA navrhuje „vojnu proti extrémizmu“ na pôde Spojených štátov proti tým, ktorí na sieťach a verejne hlásia nespokojnosť a upozorňujú na chyby súčasného režimu. Podľa neho by sa na nich mala uplatniť taktika používaná armádou v Iraku a Afganistane.

Robert Grenier, ktorý riadil sekciu v rokoch 2004-2006, komentoval: „Možno budeme svedkami trvalej vlny násilných povstaní v našej krajine, ktorej sa dopúšťajú naši krajania“. V príspevku vydanom New York Times naznačil, že „extrémisti sa usilujú o spoločenskú apokalypsu… a sú schopní produkovať endemické politické násilie“. Ako býva zvykom v progresívnych kruhoch, do „jedného balíka“ hodil veriacich, tzv. internetových konšpirátorov a vlastencov.

Grenier označil ľudí, ktorí nesúhlasia s opatreniami alebo vedením USA, za „povstalcov“, ktorých treba ničiť ako nepriateľskú armádu. Podľa neho takisto treba atakovať populáciu, ktorá by im mohla poskytnúť tichú podporu. Dodal, že skupiny môžu vzísť aj z obyvateľov, ktorí (legitímne) neveria výsledku volieb, čo sa dnes už nesmie spochybňovať. Trumpovo zvolenie, dokonca jeho psychická spôsobilosť, sa mohli spochybňovať kontinuálne celé štyri roky.

Bývalý člen CIA dokonca porovnal Trumpa so Saddámom Husajnom a vlastných spoluobčanov s Talibanom. Údajne ich treba zničiť podobným spôsobom. Výzva, aby sa s vlastnými krajanmi zaobchádzalo ako s teroristami, vychádza z varovania Bidenovho ministerstva vnútornej bezpečnosti, ktoré už začína s čistkami politických oponentov a nazýva ich „extrémistami“. Zdá sa, že rovnaký trend je takmer v každej krajine minimálne západného sveta.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Former CIA Officer: Treat Domestic Extremism As An Insurgency; autor: Mary Louise Kelly; NPR, 2.2.2021

(2) How to Defeat America’s Homegrown Insurgency; autor: Robert Grenier; The New York Times, 27.1.2021

(3) CIA Counterterror Chief Suggests Going To War Against ‘Domestic Insurgents’; autor: Steve Watson; Summit News, 4.2.2021

(4) DHS uses federal alert system for 1st time in a year to warn of domestic terrorist threat; autor: Mike Levine; ABC News, 27.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár