Robert Mistrík

· Čas čítania: 2 min.
Foto: TASR

Kiska číslo 2 alebo aj Kiskov klon, ako ho prezývajú, ohol paragrafy, našiel dieru v zákone a svoju prezidentskú kampaň začal s veľkým predstihom. Slušne, poctivo, s rozumom… S týmto sloganom na nás pozerá z bilbordov po celom Slovensku. Odkazuje, že ideálny štát bude vtedy, keď on bude prezidentom a Kiska premiérom Slovenska. Mistrík čakal do poslednej chvíle a svoju kandidatúru potvrdil presne v deň, keď Andrej Kiska vyhlásil, že už nebude kandidovať na prezidenta. Kiska povedal, že pred prezidentskými voľbami plánuje vyjadriť podporu jednému z kandidátov. Skúsme hádať, kto to bude.

Stávkové kancelárie Mistríka favorizujú a proamerická propaganda v ňom už vidí vytúženého víťaza. S Matovičom je to ešte otvorené, ale Sulíkova SaS a Beblavého Spolu ho už podporili, vraj je „fakt nezávislý kandidát“. Nevadí, že bol zakladajúcim členom SaS a podľa vlastných slov chce pokračovať v Kiskovom odkaze. „V podstate zdieľam jeho svetonázor v mnohých oblastiach a myslím, že on vykonával svoju funkciu veľmi dobre,” uviedol. Nespresnil, či má na mysli svetonázor scientológa alebo Kiskove problémy s vrátením DPH, daňové delikty alebo škandál okolo pozemku pri Veľkom Slavkove. To všetko zamlčal a hovoril len o prepojení organizovaného zločinu na vládne špičky. „Nesmieme dopustiť, aby Slovensku ušiel vlak. A na to, aby naša krajina išla správnym smerom, ju nesmieme prenechať ľuďom, ktorí to s ňou nemyslia dobre,“ vyhlásil.

Do boja ide s heslom: „Nie je Robert ako Robert.“ Voličov sa snaží získať peknými rečičkami o zvyšovaní životnej úrovne. „Aj keď odhliadneme od toho, že sa prestane kradnúť, stále platí, že iba poctivá práca a zdravé hospodárstvo vygenerujú vyššiu životnú úroveň. To za nás žiadny sociálny balíček neurobí,“ tvrdí Mistrík. V preklade to znamená, že slovenský otrok by mal podľa neho ešte viac hrdlačiť. Preto si kladie otázku, kto bude pracovať na dôchodky tých, ktorí dnes majú po tridsiatke a do dôchodku pôjdu až po roku 2030. Práve sfunkčnenie dôchodkového systému je podľa Mistríka jednou z najdôležitejších výzev, ktoré politici musia riešiť. A ako vhodné riešenie hneď navrhuje prísun mimoeurópskych imigrantov, ktorí zrejme nemajú nič lepšie na práci, ako robiť na naše dôchodky. „Multikulturalizmus obohacuje krajinu. Vidíme to v Amerike a iných krajinách,“ uviedol Mistrík.

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár