Ron Paul neverí, že by Trump rozpútal vojnu s Iránom kvôli zvýšeniu svojej podpory vo voľbách

Tagged With: , , , , , Add Comment

S narastajúcim napätím medzi Spojenými štátmi a Iránom sa niektorí obávajú, že prezident Donald Trump môže vidieť vojnu ako potenciálny impulz pre jeho kampaň za znovuzvolenie. Ex-senátor Ron Paul povedal pre RT, že je optimistom a verí, že Trump to tak nevidí.

Článok pokračuje pod reklamou.


Trumpova administratíva je plná protiiránskych jastrabov, pričom ľudia ako minister zahraničných vecí Mike Pompeo a poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton dohodobo obhajujú vojenský zásah proti Teheránu. Existujú obavy, že prezident môže dať zelenú rozsiahlemu vojenskému konfliktu s Iránom v nádeji, že pred prezidentskými voľbami v roku 2020 bude môcť vďaka nemu posilniť svoju domácu podporu.

Ron Paul, veterán americkej libertariánskej politiky, vyhlásil pre RT, že v prvom rade neverí, že by to fungovalo, a že Trump to pravdepodobne intuitívne tuší.

Zdroj: RT

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis