Rostas podal žiadosť o preskúmanie postupu vyšetrovateľa

· Čas čítania: 2 min.

Vydavateľ a šéfredaktor Zem&Vek T. E. Rostas sa 9. 10. 2019 spolu so svojim obhajcom JUDr. Ľubomírom Hlbočanom zúčastnil na Prezídiu PZ na preštudovaní vyšetrovacieho spisu pred ukončením vyšetrovania voči jeho osobe. Pri tejto príležitosti podal návrhy na doplnenie vyšetrovania a vypočutie znalcov Jany Plichtovej a Miroslava Szaba, ktorých posudky boli postavené na pochybných argumentoch (ako napr., že Rostas popieral holokaust tým, že ho nespomenul).

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Vyšetrovateľ NAKA Rostasa vôbec neinformoval, ako o týchto návrhoch rozhodol. Namiesto toho mu bolo 22. 10. rovno doručené oznámenie, že prokurátor voči nemu vzniesol obžalobu, o čom sa už predtým dozvedel z médií, ktoré túto informáciu získali ešte pred ním. Zároveň mu prokurátor oznámil, že vyšetrovateľ odmietol návrhy na doplnenie vyšetrovania. Vyšetrovateľ to však oficiálne neoznámil, a už vôbec neuviedol dôvod, prečo sa rozhodol Plichtovú a Szaba nepredvolať a tým znemožniť Rostasovi a jeho právnemu zástupcovi pýtať sa na sporné body v znaleckých posudkoch. T. E. Rostas považuje tento postup vyšetrovateľa za nezákonný a za porušenie svojho práva na obhajobu. Podanie žaloby zo strany prokurátora považuje za odporujúce zásadám výkonu štátnej moci a prípustnosti represií len v nevyhnutnom rozsahu. Preto dnes, 22. 10. 2019, podal T. E. Rostas na Úrad špeciálnej prokuratúry žiadosť o preskúmanie zákonnosti postupu policajta.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár