Rothschildovci: králi tajných spoločností

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Archív Zem&Vek

V roku 1717 založili v Londýne prvú slobodomurársku veľkú lóžu. Po zhruba 150 rokoch boli už lóže rozšírené do všetkých krajín a dnes nechýbajú v žiadnom štáte. Svetové slobodomurárstvo od počiatku nikdy, ani na chvíľu neustalo v úkladoch a podvratnej činnosti proti národným štátom, rodine a katolíckej cirkvi, ktorá tradíciou apoštolov a svätých determinovala morálne normy spoločnosti. Aby mohli v širšej miere vykonávať činnosť verejne, masoni založili neprehľadnú sieť krycích a podporných organizácií.

Pripomeňme, že už lóžový brat Gott­hold E. Lessing vo svojej knihe Rozhovory pre slobodomurárov (1913) nazval slobodomurárstvo tajnou cirkvou. Dokonca aj vonkajším pozorovateľom ako Franz Alfred Six – ktorý s katolíckou cirkvou rozhodne nesympatizuje – padla do oka paralela, a zároveň úplný protiklad so slobodomurárstvom a jeho hnutiami. V 18. a 19. storočí nevyšiel jediný spis alebo manifest masonov, ktorý by nebol pretkaný touto tendenciou (Studien zur Geistesgeschichte der Freimaurerei, 1942). Či sa plán mať osvietených biskupov, kardinálov a pápeža podaril, možno badať v ovocí dnešnej vatikánskej hierarchie (pozri Permanentná inštrukcia Alta Vendita, 19. storočie).

Rothschild a sionizmus

Peniaze samy osebe ako neživá vec nie sú mocou, ale prepožičiavajú moc tým, ktorí ich vlastnia, a teda následne dávajú najväčšiu moc tým, ktorí ich majú najviac. A kto ich vo svete drží najviac? To je prakticky verejným tajomstvom: od začiatku 18. a počas 19. storočia to bola rodina Rothschildovcov, ktorej sekunduje klan Rockefellerovcov. Každý, kto sa zaoberá témou kto hýbe svetom, skôr či neskôr narazí na týchto surovinových magnátov a veľkobankárov. Každý, kto mravčou prácou postupuje v hľadaní odpovede na otázky o skrytej vrchnosti, sa nakoniec musí stretnúť s vodcami financií (pozri článok Frankfurt – vplyvná centrála impéria, 6/2017).

Autor: Richard Strážan

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár