Rothschildovci vlastnia viac ako tri štvrtiny ľudstva

· Čas čítania: 3 min.
Mayer Amschel Rothschild, Obrázok: Shutterstock

Správy Oxfam International ukazujú dramatický nárast nerovnosti v príjmoch uvádzajúc, že majetok hřstky je väčší ako majetok polovičky svetovej populácie, čiže približne 3,6 miliárd ľudí. Cieľom správ je upriamiť pozornosť na nespravodlivosť a nečestnosť nášho globálneho ekonomického systému.

Oxfam tvrdí, že svetové ekonomiky sú zle manažované v prospech bohatých, čo je pravda, lenže správa neuvádza, že najväčším problémom svetovej ekonomiky je globálny model centrálnych bánk, ktoré sú súkromné, a vytvárajú nekryté na dlhu založené „fiat“ meny (peniaze).

Súčasný bankový model je produktom stoviek rokov plánovaného vývoja, členenia, manipulácie, moci a podvádzania. Na jeho počiatku stál Mayer Amschel Rothschild, ktorý prvý založil bankové a finančné domy v Nemecku v 18. storočí.

Opatrná kultivácia jeho majetku pomocou piatich synov umožnila Rothshildovi neuveriteľne profitovať počas Francúzskej revolúcie poskytovaním financií a vojenského materiálu Rakúsku, ktoré za odmenu umožnilo rastúcemu rodinnému impériu prerásť do mnohonárodnej organizácie a tak sa stať hlavným finančníkom priemyslu a vojny.

„Približne v tom čase Rothschild poslal svojich päť synov žiť do hlavných miest rôznych európskych štátov. Jeho cieľom bolo, aby každý syn založil banku vo Frankfurte, Neapoli, Viedni, Paríži a Londýne a tak aj urobili. S deťmi Mayera Rothschilda, rozšírenými po Európe, sa Rothschildovci stali prvou bankou prekračujúcou hranice. Požičiavanie vládam na financovanie vojnových operácií posledných pár storočí poskytlo hojné možnosti zhromažďovať cenné papiere a získať ďalší majetok v rôznych priemyselných odvetviach.

Veľmi rýchlo sa Rothshildova rodina stala dynastiou nepredstaviteľného majetku, ktorý z veľkej časti ukryli a nikdy neboli verejne označení za najmajetnejšiu a najvplyvnejšiu rodinu vo svete. Rozdelili svoj kapitál a holdingy medzi mnohých členov rodiny, vrátane potomkov a dedičov, a len príležitostne sa niektorý člen rodiny objaví na zozname najmajetnejších jednotlivcov sveta, lenže rodina ako celok reprezentuje najväčší majetok na svete v doterajšej histórii.

Tradične je Rothschildov majetok investovaný  do vzájomne prepojených korporácií. Väčšina členov rodiny sú priamo zamestnancami týchto korporácií, alebo investovali do operácií, ktoré generujú rodinný majetok. Pozoruhodný úspech rodiny je spôsobený silným záujmom spolupracovať, podnikať a chytrými obchodnými princípmi.

Investopedia odhaduje úplný rodinný majetok na viac než 2 bilióny dolárov v aktívach a holdingoch, vrátane niektorých z najstarších fungujúcich korporácií: „…ich holdingy zahŕňajú množstvo rozličných priemyselných odvetví, vrátane finančných služieb, realít, ťažby nerastov, energetiky a dokonca aj charitatívnej práce. Existuje len pár Rothschildovcami vlastnených finančných inštitúcií stále operujúcich v Európe, vrátane N M Rothschild a synovia vo Veľkej Británii a Edmond de Rothschild Group vo Švajčiarsku. Rodina tiež vlastní viac než tucet vinárstiev v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Južnej Afrike a Austrálii.“

S viac než 2 biliónmi je rodinný majetok päťkrát väčší ako majetok 8 najväčších svetových miliardárov spolu, čo znamená, že samotná Rothschildova rodina kontroluje viac majetku ako vlastnia tri štvrtiny celosvetovej populácie.

Zdroj: https://truththeory.com/2017/01/23/rothschild-family-wealth-five-times-worlds-top-8-billionaires-combined/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

2 Responses

Pridaj komentár