Rozkol intersekcionálnej ideológie

· Čas čítania: 5 min.

Intersekcionálna ideológia sa dá ľahko definovať ako boj proti bielym obyvateľom rozvinutého sveta, primárne proti heterosexálnym bielym mužom. Rozdeľuje ľudí podľa rasy, pohlavia, triedy, „džendru“ a čím je väčšia odchýlka od bežného, od heterosexuálnej bielej majority, tým má akýkoľvek názor takého jedinca vyššiu prioritu a váhu.

Napríklad akékoľvek vysvetlenie zo strany bieleho heterosexuálneho muža okamžite označia intersekcionalisti za tzv. „mansplaining“ (odvodené od man – muž a explaining – vysvetľovanie) a automaticky v ich obmedzenom videní sveta vyhrali argument. Bez ohľadu na to, kto má pravdu. Bežne nasleduje útek a koniec debaty. Nielenže to zabraňuje vyjasneniu si rozdielnych pohľadov na predmet debaty, potenciálne obrúsenie hrán a nájdenie prienikov názorov, intersekcionálny ideológ sa vyhlási za obeť a jeho kamaráti ho posilnia v mylnom presvedčení, že takto sa rieši spor a ľutujú ho.

V polovici januára obvinila Areva Martin, právna analytička CNN, černocha Davida Webba z privilégií bieleho muža (nevediac, že ide o černocha), lebo si dovolil povedať: „Nejestvuje nič také, ako biele privilégiá. Rozhodol som sa preskákať rôzne odvetvia mediálneho sveta, makal som, aby som bol kvalifikovaný vyjadrovať sa ku každému k nim. Nikdy som nepovažoval farbu mojej pleti za problém.“

Na to Areva nevediac, s kým vlastne rozpráva, odvetila: „To je na inú, dlhú konverzáciu o bielych privilégiách, o veciach ktoré vďaka tomuto privilégiu máte a ktoré POC (People of Color, voľne preložené farební) nemajú.“ Samozrejme, keď zistila farbu pleti Webba, vyhovorila sa na zlú prípravu a zlé informácie jej tímu poradcov. Rasizmus, ktorým je intersekcionálna ideológia skrz naskrz nainfikovaná, sa odhalil v plnej kráse.

Hlavný cieľ intersekcionálov je zničiť všetko, čo reprezentuje západná kultúra. Aj rovnosť pred zákonom. Jedným z takýchto cieľov je uzákonenie neobmedzeného množstva „džendrov“ a možnosť zmeny len samoidentifikáciou. Ráno sa jedinec zobudí a povie, že je muž, nehľadiac na genetiku, výzor, oblečenie, pohlavné ústrojenstvo. Večer však už môže byť ženou, ak je tzv. „gender fluid“. Nositelia vymyslených džendrov sa správajú ako novodobá aristokracia. V prípade, že ich oslovíte inak, než si to oni predstavujú, môžete skončiť vo väzení.

V obci Hitchin, Hertfordshire, Veľká Británia sa ešte 1. decembra 2018 odohral prípad boja 2 feministiek. Kate Scottow, 38 ročná matka 10 ročnej autistickej dcéry a 20 mesačného kojeného syna, bola odvedená 3 policajtmi spred očí detí, lebo si dovolila nazvať transgender aktivistku Stephanie Hayden mužom. Kate je takzvaná TERF, Trans Exclusionary Radical Feminist, po slovensky radikálna feministka neuznávajúca transgendrové osoby.

Z biologického hľadiska má pravdu. Muž, nech sa identifikuje akokoľvek, nech ma odrezaný penis a vytvorenú vagínu, vyformované žensky vyzerajúce prsia, je stále nositeľom chromozómov X a Y. Transgender aktivistky bojujú za zrušenie formálnych rozdielov medzi ženami a mužmi prerobenými, alebo identifikovanými ako ženy. Chcú používať ženské záchody a šatne, chcú športovať v ženských kategóriách… Napriek riziku a krivdám, ktoré z toho pre ženy vznikajú.

Späť k prípadu. Kate bola zatknutá a držaná 7 hodín v cele, lebo na Twitteri nesprávne oslovila Stephanie. Podľa príslušného súdu bola obvinená z cielenej kampane obťažovania, „deadnamingu“ (oslovenia transgender pôvodným menom) a zlomyseľnej komunikácie. Až potom jej vrátili mobilný telefón a laptop, ktorý zadržiavali ako dôkazový materiál. Zároveň má Kate zakázané písať na internete privátne informácie o Stephanie, oslovovať ju mužským menom, alebo zámenom a pridávať akékoľvek informácie spájajúce ju s jej predchádzajúcim mužskym ja.

Stephanie Hayden má za sebou históriu udavačstva. Minulý rok po 11 rokoch ukončila premenu a hneď z podobného „zločinu“ obvinila Grahama Linehana, zodpovedného medzi iným za veľmi úspešné britské sitcomy Father Ted, Black Books, alebo IT Crowd. Graham vyviazol len s napomenutím.

Polícia a súdnictvo vo Veľkej Británii majú zo zákona povinnosť byť apolitické. Ako však vidíme, podporujú intersekcionálnu ideológiu. V minulosti zatkli a súdili Marka Meechana, dnes už známeho youtubera s prezývkou Count Dankula, ktorý naučil psa svojej priateľky „heilovať“. V tom čase nemal ani 1000 sledovateľov. Médiá a súdy tvrdili, že satirický kontext nie je podstatný, no jediný, kto bol súdený, bol Meechan. Pritom médiá masovo zdieľali video, a ak nie je kontext podstatný, spáchali rovnaký zločin. Dostal pokutu 800 libier a rozhodol sa odvolať.

Na Slovensku sa zatiaľ nemusíme báť podobných rozhodnutí, no mimovládky začinajú byť aktívne aj u n nás. Našťastie je drvivá väčšina členov LGBTI komunity normálna. Nepotrebujú vytvárať konflikty, chcú žiť ako všetci ostatní a hlavne chcú mať pokoj od ľudí, ktorí neakceptujú odchýlky od normálu. Zdravé odchýlky, nie psychicky narušených jedincov, ktorí si z osobných a osobnostných problémov spravili biznis a šíria nenávisť a rozkol. Aj keď, o jednom veľmi aktívnom jedincovi, resp. „jedinici“, začíname počúvať čoraz častejšie.

Zdroje:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6687123/Mother-arrested-children-calling-transgender-woman-man.html
https://www.iol.co.za/news/world/mom-arrested-after-calling-a-trans-woman-a-man-19224248
https://www.foxnews.com/entertainment/david-webb-rips-cnn-analyst-who-accused-him-of-white-privilege-for-defaulting-to-easy-false-narrative
https://www.independent.co.uk/news/uk/crime/count-dankula-nazi-pug-salutes-mark-meechan-fine-sentenced-a8317751.html


Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár