Rozruch okolo afro-africkej xenofóbie

Zdroj:Flickr

Keď vláda Juhoafrickej republiky vyslala pred dvoma mesiacmi vojenské jednotky do prisťahovaleckých štvrtí v Kapskom Meste armádu, aby zastavili chaos spôsobovaný vojnami medzi domácimi a prisťahovaleckými gangmi, označovalo to za dočasné opatrenie. V analýze, ktorú som nazval “Xenofóbia čiernych voči čiernym: Juhoafričania pod náporom migrantov“, som vyjadril obavy, že avizované predpokladané trojmesačné obdobie bude treba predlžovať a povedie k trvalému zavedeniu prvkov výnimočného stavu. Nemýlil som sa.

 

Článok pokračuje pod reklamou.


Pranierovanie Juhoafričanov

 

Úrad prezidenta Cyrila Ramaphosu vydal v pondelok 16. septembra oznámenie o predĺžení nasadenia armády o šesť mesiacov. Dožadoval sa toho predseda provinčnej vlády Západného Kapska (Western Cape) Alan Winde, keď priznal, že situácia sa zatiaľ nezlepšuje, ale zhoršuje. Počty vrážd stúpajú napriek prítomnosti vojenských hliadok. Pokračujú aj útoky na policajné stanice.

 

Západné médiá hlavného prúdu nepopierajú, že trestná činnosť v Kapskom Meste, Johanesburgu a v iných juhoafrických mestách dosahuje znepokojujúce rozmery. Interpretujú ich však pojmami kultúrneho ultraliberalizmu. Portál britskej BBC vykresľuje rozvrat v mestách Južnej Afriky titulkom formulovaným cez prizmu genderizmu a feminizmu: “South Africa: Violence against women” (“Južná Afrika: násilie proti ženám“). V podtitulku, umiestnenom pod záberom žien – zjavných feministiek – to násilie kvalifikuje ako “gender-based“, čiže páchané na základe nepriateľstva voči ženám .

 

   

Titulok i podtitulok v BBC formulovaný cez prizmu genderizmu

Zdroj: BBC: https://www.bbc.com/news/world-africa-49739977

 

Spravodajstvo juhoafrických portálov venuje pozornosť inej stránke veci. Všíma si predovšetkým medzinárodný dosah silnejúceho odporu čiernych Juhoafričanov voči nespratným cudzozemským čiernym Afričanom. Znepokojuje ich účinok násilia páchaného domácimi bandami na prisťahovalcoch zo subsaharskej Afriky. V praxi obyčajne narážajú na seba domáce gangy a zoskupenia ilegálnych migrantov. Ich zrážky bývajú častokrát také divoké, že sa im policajné hliadky a televízne štáby pracú z cesty. Namiesto toho si všímajú bitie bezbranných jednotlivcov a mnohodetných rodín. Častými predmetmi reportáží bývajú zapaľované autá, zvandalizované domy a vypľundrované obchodíky prisťahovalcov.

 

Na juhoafrickú republiku sa v dôsledku toho valia lavíny rozhorčených protestov z ich domovských krajín. Juhoafrická republika sa tak ocitá v postavení xenofóbneho vyvrheľa a prezident Cyril Ramaphosa musí hasiť diplomatický požiar nečakaného rozsahu. Pripúšťa, že eskalácia násilia uvrhla jeho krajinu do krízy. V stredu 18. septembra vystúpil na zasadaní oboch komôr parlamentu s návrhom na vytvorenie vyšetrovacieho výboru, ktorý má preskúmať hlbšie príčiny xenofóbie v Južnej Afrike. Do jeho práce s zapoja bývalí prezidenti Mozambiku a Tanzánie a zapoja sa do prípravy návrhu na účinnú nápravu.

 

Nalomiť a zlomiť

 

Hlavu Juhoafrickej republiky dohnal k takémuto počinu aj zahanbujúci piskot a výčitky, akých sa mu dostalo v sobotu 14: septembra v susednom Zimbabwe na pohrebe tamojšieho prezidenta Roberta Mugabeho. Klonil tam zahanbene hlavu a v krátkom prejave sa ospravedlnil všetkým africkým krajinám za ujmy spôsobené ich občanom. Okrem toho ich Informoval, že vyslal zástupcov štátu do centrály Africkej únie a do viacerých afrických krajín, aby sa v mene vlády ospravedlnili. Okrem toho odleteli z Pretórie vládni emisári prosiť o odpustenie do týchto krajín: Nigéria, Niger, Ghana, Tanzánia, Demokratická republika Kongo a Zambia.

 

Horlivosť, s akou si prezident 57-miliónovej Juhoafrickej republiky začal sypať piesok na hlavu, prezrádza, že ho k tomu dohnali mocní tohto sveta. Západné politické kruhy a mimovládne organizácie rozdúchali cez sociálne siete protestné akcie proti údajne xenofóbnej Južnej Afrike. Stáva sa to pomaly už predvídateľnou rutinou. V Nigérii, DR Kongu, Zambii a inde začali prebiehať demonštrácie proti hrubosti voči votrelcom, eufemisticky nazývaným cudzincami, aby sa mohla hostiteľská krajina onálepkovať ako xenofóbna.

 

Kľúčové protestné akcie prebiehajú v Nigérii. Táto ľudnatá 200-miliónová krajina už predbehla Juhoafrickú republiku v tvorbe HDP a sú to práve nigérijskí drobní obchodníci, na ktorých najčastejšie útočia v mestách Juhoafrickej republiky domáce gangy. Vytáča ich, keď vidia, ako perú špinavé peniaze nigérijských drogových kartelov.

 

Nigérijská vláda ochotne vystupuje na obranu svojich občanov a zorganizovala evakuačné lety domov pre stovky svojich občanov. Priviera oči aj nad výzvami k bojkotovaniu juhoafrických obchodných reťazcov Mr Price a Shoprite. Bojkot sa rozširuje do Konga, Zimbabwe a Zambie. Mozambik poslal na vyzdvihnutie svojich občanov do Juhoafrickej republiky kolónu autobusov. Botswana, Zambia a Madagaskar odriekli účasť svojich reprezentácií na juhoafrických športoviskách. Rozhlas v Zimbabwe bojkotuje juhoafrickú hudobnú produkciu a viacerí umelci odriekli vystúpenia na juhoafrickej pôde.

 

Západ sa s gustom díva, ako nadnárodné mimovládne organizácie rozširujú po celom čiernom svetadiele globalistickú pro-migračnú kampaň proti Juhoafrickej republike. Zámerom je donútiť ju, aby sa zriekla kontroly svojich hraníc. Bude sa tiež musieť bezodkladne pustiť do “prevýchovy” svojich občanov z Juhoafričanov na Panafričanov, aby si zvykali na voľné presídľovanie všetkých Afričanov.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply