Ruská prokuratúra označila dve zahraničné scientologické organizácie za nežiadúce na území krajiny

Foto: NTV / Kevork Djansezian / Getty Images

V bruselskom a washingtonskom útulku pre túlavých psov začínajú štekať a zavíjať na kremeľké múry protiruské čivavy a mopslíkovia. Nuž, určite majú dôvod, aby obvinili Moskvu z netolerancie, nedemokratickosti, neliberálnosti, neslobody a bohvie z ktorých ďalších hriechov. Dôvod? Ruská Generálna prokuratúra uznala aktivity dvoch amerických religióznych organizácií scientológov – Svetového inštitútu scientologických spoločností a „Knižnice Rona Hubbarda“ – za nežiadúce na území Ruskej federácie. Informovala o tom Tlačová služba ruskej Generálnej prokuratúry.

Ďalšie dve organizácie, ktoré sa na celom svete zaoberajú podozrivými a často aj nebezpečnými aktivitami, budú musieť odísť z územia Ruska. „Podľa výsledkov skúmania materiálov, ktoré obdržala Generálna prokuratúra Ruska 24. septembra, rozhodla sa označiť činnosť následných zahraničných mimovládnych organizácií za nežiadúcu: World Institute of Scientology Enterprises International, WISE Int., (Svetový inštitút scientologických spoločností, USA) a Church of Spiritual Technology, CST (Cirkev duchovnej technológie, ktorá používa aj ďalší názov L. Ron Hubbard Library, „Knižnica Rona Hubbarda“, USA)“, uviedla tlačová služba Generálnej prokuratúry Ruska.

Vysvetlila tiež, že činnosť daných religióznych korporácií predstavuje hrozbu pre bezpečnosť Ruska. Správu o prijatom rozhodnutí prokuratúra poslala na ministerstvo spravodlivosti Ruska za účelom, aby dané dve americké korporácie boli zaradené na zoznam zahraničných a medzinárodných nevládnych organizácií, ktorých činnosť bola uznaná za nežiadúcu na území Ruskej federácie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) ГП признала нежелательной в России деятельность двух организаций сайентологов из США, TASS, 24.9.2021
(2) Генпрокуратура признала нежелательной деятельность двух американских организаций саентологов, Echo Moskvy, 24.9.2021
(3) Генпрокуратура РФ признала нежелательной деятельность саентологов, URA, 24.9.2021
(4) Генпрокуратура признала нежелательной деятельность в России двух организаций саентологов из США, Fontanka, 24.9.2021
(5) Генпрокуратура признала нежелательной деятельность двух организаций саентологов, NTV, 24.9.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár