Rusko nepriamo bojkotuje prípravu manipulácie so slovenskými voľbami

· Čas čítania: 5 min.

Keď napíšem dobrý článok, čítajú ho ľudia po celom svete. Napríklad článok o Tomovi Nicholsonovi si prečítalo iba na Slovensku viac ako 55-tisíc ľudí. Celkovo ho čítali ľudia v 56-tich krajinách sveta. Všade tam žijú totiž Slováci.

Takmer všetci zahraniční Slováci, s ktorými som v kontakte mi teraz pred voľbami píšu do e-mailu tú istú story: “Nemôžeme ísť voliť, lebo nemáme kam”! Voľby, pre zhruba 1,5 milióna slovenských občanov v zahraničí, sú nedosiahnuteľná méta, pretože zastupiteľstvá SR tam buď nie sú alebo ak sú, tak sa na nich voliť nedá. Príde mi preto nesmierne zaujímavé, koho prezident má byť pán Šefčovič, keď sa nechce zasadiť ani len za to, aby Slováci mohli voliť svojho prezidenta aj v zahraničí – nemá to v programe.

Prezident je najvyšším štátnym činiteľom v zahraničnej politike a má dohliadať na správne fungovanie úradov. Ako bude teda pán Šefčovič vykonávať post prezidenta, keď dlhodobo súhlasí s politikou, ktorá 30-tim percentám Slovákov zamedzuje slobodný prístup k voľbám? Právo voliť je spojené s hmotným zabezpečením, lebo kúpiť si letenky, ísť na Slovensko, odvoliť a vrátiť sa naspäť, je prvorado o hmotnom zabezpečení a zabraňuje občianskemu právu voliť. A to je predsa čistá politická špekulácia s voľbami. Zahraniční Slováci sú v otázke voľby prezidenta rovnocennými občanmi Slovenskej republiky, ako ktokoľvek iný.

Celý profesný život strávil Šefčovič na ambasádach, ako slovenský posol v zahraničí alebo zamestnanec EÚ, ale jediný krát som ho na verejnosti nepočula povedať: “Aj tých 1,5 milióna Slovákov v zahraničí sú naši. Aj o tých sa volebne musíme postarať.” Ako by aj mohol? Nedokáže zabezpečiť nezmanipulované voľby ani pre tých, čo sú doma.

Prezidentská kampaň je v plnom prúde, ale závažné otázky, ktoré ľudí zaujímajú, aby sa mohli lepšie vo voľbách rozhodnúť, nekladie akosi nikto. Budem sa teda pýtať ja, možno budú Slováci hľadať odpovede sami:

– V budúcnosti, keďže smeráckych káuz sú stovky, hrozí, že títo ľudia budú súdení. Ako by reagoval na prípadné odsúdenie, napr. Róberta Fica alebo Róberta Kaliňáka? Otázka má zmysel, lebo predpokladať, že by konal nezaujato, sa nedá. Vyjadril sa predsa, že Fica si nesmierne váži.

– Ako by zareagoval, keby súdy v budúcnosti odsúdili 18-tich členov vlády, ktorí zahlasovali za prelet amerických stíhačiek v čase, keď sme neboli členmi NATO? Pod bombami týchto lietadiel zomreli tisícky ľudí. Napriek tomu sa Šefčovič vyjadril, že napr. Kukana (jedného z členov slovenskej vlády, zodpovedných za vojnu v Srbsku) chce oceniť štátnym vyznamenaním.

– Maroš Šefčovič nekandiduje do europarlamentu – nie je na kandidátke Smeru. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo? Čo bude robiť doma, keby nevyhral voľby? Pôjde kandidovať za Smer do parlamentu? Nebuďte smiešny, Ševčovič sa nikdy nepôjde naťahovať s Matovičom – to je pod jeho bruselskú úroveň. Mohol predsa súbežne kandidovať aj na hlavu štátu, aj za europoslanca. Neurobil to. Maroš Šefčovič si je proste, z nejakého dôvodu, akosi neobvykle istý tým, že bude prezident. Moja otázka preto znie: Kde berie tú istotu a prečo?

Autor Blogerských novín Dušan Konček to taktne naznačil už v minulosti: Ševčovič vyhrá voľby, lebo také sú dohody – je to zákulisná hra veľkých hráčov svetovej politiky. Nie je totiž vôbec náhoda, že svetoví lídri, ktorí o Slovensko roky nezavadili (Macron, Merkelová, Pompeo), si na Slovensku podávali kľučky práve v predvolebnom čase. A nie je ani náhoda, že práve Kukan, po návštevách Dzurindu a Demeša v USA, tak vehementne podporuje v svojich videách kandidáta Ševčoviča.

Nech je to však akokoľvek, jedna vec je istá. Šefčovič so svojou minulosťou a prítomnosťou nebude nikdy skutočným prezidentom všetkých Slovákov.

Konček sa v svojej teórii nemýli. Proti Harabinovi sa v druhom kole, kde skončí pravdepodobne so Šefčovičom, postavia všetci dôležití kandidáti a odporučia voliť svojim voličom Šefčoviča – Bugár, Chmelár, Čaputová, Krajniak (a náhoda to rozhodne nebude). Dokonca si myslím, že Šefčoviča v druhom kole odporučí voliť aj kandidát Kotleba a bola by som prekvapená, ak sa mýlim. Toto je hra, ktorá je na vás pripravená v týchto voľbách, drahí Slováci. A tých 30% zahraničných Slovákov by ju zmenilo, lebo takmer všetci chcú voliť Harabina. O tom sa v e-mailoch od nich tiež denne presviedčam. Jednoducho napísané: Harabina a jeho zámeru urobiť na Slovensku poriadok a vrátiť krajinu jej občanom sa všetci boja natoľko, že bojujú extrémne podlo a neštítia sa ničoho.

Volebný podvod, ktorý je so Šefčovičom na Slovensku prichystaný, bojkotuje podľa môjho názoru aj samotné Rusko. Útokov zo strany slovenských úradníkov na Rusko a jeho ambasádu na Slovensku bolo predsa v minulosti množstvo a Rusi nikdy prehnane nereagovali. Nepovažujem za náhodu, že sa Rusi rázne ohradili práve teraz, v predvolebnom čase. Odovzdávame totiž v týchto voľbách Slovensko do rúk Západu a navždy ho môžeme stratiť.

Proslovenské záujmy v politike a destabilizáciu slovensko-ruských vzťahov zachráni jediné – keď pošlete do druhého kola Čaputovú a Harabina – ale o tom dnes rozhoduje iba Boh. Ono totiž súboj Čaputová – Harabin by v druhom kole Čaputová neustála, lebo kandidáti typu Chmelár, Kotleba, Daňo, Švec, by Čaputovú voliť nikdy neodporučili a druhé kolo prezidentských volieb by tak bolo zásadne v rukách slovenských voličov. A o to celú dobu Slovákom ide – aby o svojom prezidentovi rozhodovali sami. Či?

Zdroj: https://blogerskenoviny.home.blog/2019/03/07/katalin-tara-rusko-nepriamo-bojkotuje-zmanipulovane-slovenske-volby/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár