Rusko odmietlo prepravu amerických astronautov

· Čas čítania: 1 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Ako informuje portál Netky.sk, Spojené štáty žiadajú Rusko, aby našlo miesta pre amerických astronautov na ruskej kozmickej lodi Sojuz aj v budúcom roku 2020, ale márne. Američania si za to však môžu sami. Budúci rok končí zmluva medzi ruskou kozmickou agentúrou Roskosmos a americkou NASA o preprave amerických astronautov na medzinárodnú vesmírnu stanicu na ruských kozmických lodiach Sojuz.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Američania rátali s tým, že do roku 2020 postavia vlastnú kozmickú loď vhodnú na prepravu ich posádok na medzinárodnú vesmírnu stanicu, preto s Rusmi už novú zmluvu o preprave neuzavreli. Lenže sa prerátali. Americké spoločnosti Spaces X a Boeing doteraz neboli schopné poskytnúť žiadnu spoľahlivú kozmickú loď.

Teraz sa USA spamätali a žiadajú ruskú stranu o miesta v ich kozmických lodiach aj v budúcom roku. Lenže žiadajú neskoro. „Američanom sme povedali, aby obnovili zmluvu po roku 2020, túto ponuku však odmietli. Teraz na vesmírnej lodi Sojuz už jednoducho nemáme miesta, pretože výstavba kozmickej lode trvá 2 až 3 roky. Navyše aj miesta na nej sú rozdelené vopred podľa uzatvorených zmlúv,“ uvádza sa v stanovisku agentúry Roskosmos.

Zdroj: Netky.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár