Rusko propaguje vlastnú vakcínu

zdroj : Sputnik

V mesačníku Zem&Vek sme priniesli vyjadrenia viacerých odborníkov o tom, že akákoľvek vakcína proti Covid-19 nemá zmysel. Nemienime sa teda zastávať žiadnej vakcíny, vrátane ruskej. Treba však poukázať na absurditu, že akonáhle vyvinuli vakcínu Rusi, stala sa terčom kritiky zo Západu už len kvôli svojmu pôvodu.

Od oznámenia ruského prezidenta, že aktívna zložka vakcíny bola zaregistrovaná, kritizujú ju najmä nemecké médiá, ale aj viacerí západní vedci, niekedy dokonca bez toho, aby venovali pozornosť detailom ruského výskumu. Vladimir Čechonin, viceprezident Akadémie vied Ruska, to tiež pripisuje tvrdej konkurencii a sklamaniu západných kolegov, keď zaostávajú za Ruskom.

Vakcína má názov „Sputnik V“ na počesť prvého satelitu na svete, ktorý vypustil Sovietsky zväz, Viac ako 40 000 ľudí sa doteraz zúčastnilo na jej testoch. Ruská strana tvrdí, že sa nezistili žiadne vážne vedľajšie účinky, “Očkovacia látka bude čoskoro zaregistrovaná v Číne. Som si istý, že sa tak stane o dva alebo tri týždne,” uviedol Čechonin a dodal, že takáto vakcína bude do konca roka zaregistrovaná aj v Spojených štátoch.

Skutočnosť, že neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky, samozrejme ešte neznamená, že sa nemôžu vyskytnúť komplikácie v dlhodobom horizonte, keďže bežne sú na testovanie vakcín potrebné roky.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Bisher kaum Nebenwirkungen: Über 40.000 Menschen nehmen an Tests von Sputnik V teil , rt.com, 21.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply