Rusko vyzýva USA k predloženiu satelitných snímok z miesta havárie malajzijského lietadla

· Čas čítania: 1 min.

Americký minister zahraničných vecí John Kerry cez víkend vyhlásil, že Spojené štáty na základe satelitných snímok poznajú dráhu rakety, ktorou mal byť zostrelený malajzijský boening. Za vinníkov tragédie označil proruských separatistov. 

Okrem iného, Kerry v rozhovore uviedol: „vieme určite, že Ukrajinci v danej oblasti a v danom čase žiadny takýto systém nemali“. 

Už skôr sa v rovnakom štýle vyjadrilo aj ukrajinské ministerstvo vnútra, ktoré uviedlo, že proti separatistom nie sú nasadené žiadne systémy zem-vzduch, boening bol mimo ich dosahu a v čase jeho pádu neboli v oblasti žiadne ukrajinské stíhačky. 

Dnes sa v Moskve konala tlačová konferencia ruského ministerstva obrany, na ktorej boli zverejnené satelitné snímky, ako aj videozáznam, dokazujúce presný opak, t.j. raketové systémy BUK ukrajinskej armády nachádzajúce sa v oblasti, či stíhačku pohybujúcu sa v blízkosti havarovaného boeningu v čase jeho pádu. 

Ruské ministerstvo zároveň okrem iného vyzvalo USA, aby predložili verejnosti snímky z ich satelitu, ktorý mal prelietavať ponad miesto nešťastia práve v čase havárie. 

Celú tlačovú konferenciu si môžete tu:

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár