Rusko zničí pokus o zatiahnutie ho do konfliktu s NATO

Zdroj: parstoday.com

Reakciu Poľska a Ukrajiny na smrtiaci výbuch na hranici medzi oboma štátmi možno vnímať len ako pokus o spustenie priamej zrážky medzi Ruskom a NATO, uviedol v stredu stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Nebenzia.

Ruský vyslanec na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN odsúdil to, čo nazval „nezodpovedné vyhlásenia vodcov“ Poľska a Ukrajiny v súvislosti s raketovým útokom.

Poznamenal, že ukrajinskému prezidentovi Vladimirovi Zelenskému netrvalo dlho a obvinil z výbuchu v poľskej dedine Moskvu a vyzval NATO na odvetu.

“Podčiarkujem, že takéto tvrdenia uvádza osoba, ktorá si môže byť vedomá toho, že to boli ukrajinské rakety protivzdušnej obrany, ktoré zasiahli územie Poľska,” uviedol Nebenzia. Podľa diplomata išlo o „vedomý pokus zatiahnuť NATO, ktoré vedie ‚vojnu v zastúpení‘ proti Rusku na Ukrajine, do priamej konfrontácie s našou krajinou.

Dodal, že reakcia poľskej vlády na incident nebola oveľa lepšia, pretože „od samého začiatku neospravedlňujúco vyhlásili, že utrpeli útok zo strany Ruska“.

Nebyť dôkazov vo forme fotografií z miesta výbuchu, „všetky fakty by boli pred verejnosťou zatajené a Rusko by bolo vyhlásené za vinníka,“ povedal diplomat.

V utorok zahynuli dvaja civilisti pri výbuchu v poľskej obci Przewodow neďaleko ukrajinských hraníc. Poľské ministerstvo zahraničných vecí pôvodne tvrdilo, že za incidentom bola „raketa vyrobená v Rusku“. Neskôr však poľský prezident Andrzej Duda naznačil, že projektil bol pravdepodobne ukrajinskou raketou protivzdušnej obrany.

Ruské ministerstvo obrany poprelo akúkoľvek účasť s tým, že jeho vojenskí experti analyzovali fotografie z miesta činu a identifikovali časti projektilu „ako prvky rakety zo systému protivzdušnej obrany S-300 používaného ukrajinským letectvom“.

Aj keď západní predstavitelia priznali, že raketa bola na Ukrajine, tvrdili, že konečnú zodpovednosť nesie Rusko, keďže k incidentu došlo len v dôsledku vojenskej operácie Moskvy na Ukrajine.

 

Zdroj: RT, Russia blasts efforts to drag it into conflict with NATO, 17 November 2022

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Vykradol som klenotníctvo!
    Ale aj tak je vinný klenotník, nemal sa chváliť vo výklade svojím tovarom! On začal – nemal si zriadiť klenotníctvo.

Leave a Reply