Ruský systém S-400 je hrozbou pre americký priemysel zbraní

Tagged With: , , , Add Comment

S-400 je ruský protilietadlový raketový systém stredného a veľkého dosahu. Hovoríme o ruských zariadeniach, ktoré sa stali slávnymi v posledných rokoch, najmä S-300 (a jeho varianty) a S-400. Ich nasadenie v Sýrii spomalilo schopnosť boja i takých vyspelých vzdušných síl, ako sú USA a Izrael.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Systémy obrany vzdušného priestoru , ktoré sú schopné znížiť úroveň lietadiel piatej generácie, by mali negatívny vplyv na predaj vojenského vybavenia USA a zároveň by zvýšili potrebu a predaj ruského vojenského vybavenia. Presvedčenie, že americký vojenský hardvér je neporaziteľný (so spojencami, ktorí sú povinní ho kupovať ), je základom vojenských stratégií Washingtonu.

Ako sa zintenzívňujú konflikty medzi krajinami, propaganda Hollywoodu sa bude čoraz viac snažiť presvedčiť zvyšok sveta o pokračujúcej účinnosti a nadradenosti amerických zbraňových systémov.

Dva hlavné príklady, ku ktorým došlo v Sýrii v roku 2018

Rakety najnovšej generácie boli zachytené a zostrelené desaťročiami starými ruskými a sýrskymi systémami. Kým systém S-400 nebol v Sýrii nikdy používaný, je pozoruhodné, že srbské systémy S-125 dokázali počas vojny na Balkáne identifikovať a zničiť americké tajné lietadlo F-117.

Existuje aspekt S-400, ktorý je menej známy i v samotnom Rusku. Týka sa schopnosti S-400 zbierať údaje prostredníctvom svojich radarových systémov. Stojí za zmienku, že hovorca ministerstva americkej obrany Eric Pahon varoval pred plánovaným nákupom S-400 Turecko:

Kúpa modelu S-400 by predstavovala neprijateľné riziko, pretože jeho radarový systém by mohol poskytnúť citlivé informácie o modeli F-35. Tieto obavy nemožno vyvrátiť. S-400 je systém navrhnutý v Rusku, aby sa pokúsil zostreliť lietadlo ako F-35, a to je nepredstaviteľné“.

Tieto obavy však nie sú ničím v porovnaní s najvážnejšou hrozbou, ktorú predstavuje S-400 pre americký zbrojársky priemysel, a to ich schopnosť zbierať údaje o tajných systémoch USA.

Zvláštna pozornosť je venovaná aktívnej spolupráci medzi Čínou a Ruskom v systémoch vzdušnej obrany. Najmä S-400 už v Číne funguje niekoľko rokov a dá sa predpokladať, že medzi Moskvou a Pekingom bude prebiehať zdieľanie informácií o tajnej technológii.

Ukazuje sa, že S-400 je zbraňový systém s viacerými účelmi. Preto by nebolo prekvapujúce, že ak by sa S-400 nachádzali na Kube alebo vo Venezuele, rázna rétorika Washingtonu voči týmto dvom krajinám by sa prudko zmiernila.

zdroj: globalresearch

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis