S totalitnou deštrukciou štátu sa rodí paralelne fungujúca spoločnosť

Miera absolutizmu, nelogických a kontroverzných fašistických opatrení sa stupňuje závratnou rýchlosťou. S rastúcou totalitou akoby narastala aj istá miera mentálnej demencie väčšiny národa. S absolútnou poslušnosťou prijíma natoľko nezmyselné nariadenia, že skutočne sa napĺňajú slová Čaputovej: “Slovensko bude krajinou, v ktorej sa ľudia nebudú báť umierať.”

Masy nerozmýšľajúcich bežia s nadšením na vlastnú popravu a s časovanou bombou v tele sa pýšia na sociálnych sieťach s plecami, na ktorých ukazujú stigmu otroka.

Niet východisko ako urobiť z národa uvažujúcu masu, ochotnú na sebe pracovať, bojovať proti reťaziam, ktoré si sami zakladajú na hrdlo. Pretože sa zmenili na stádo, ktoré podobne ako v roku 1938 urobí čokoľvek. Až po štádium nahlasovania nevakcinovaných, možno až po fyzickú agresivitu.

Menšina, ktorá s hrôzou pozoruje zaslepené sfanatizované stádo sa stáva bezmocnou.

A čoraz viac je nútená prechádzať do ilegality. Pracovnej, súkromnej, či občianskej. Obzvlášť vekové skupiny, ktoré naplno, alebo aj okrajovo zažili totalitu a s neúprosnou istotou cítia blízkosť zániku spoločnosti, akú poznali.

V ich prípade narazila kosa na kameň. Ak sa v priebehu posledného roka pod zámienkou pandémie pokúsilo nadnárodné riadenie zlikvidovať ekonomiku, potom sa to nepodarí dokonale. Slováci, z ktorých veľká časť generácie prežila v komunistickej totalite sa naučila fungovať v paralelnom svete, ktorý prerástol ten oficiálny.

S príchodom medicínskeho fašizmu sa mysliaca časť obyvateľstva v priebehu roka postupne zorientovala a učí sa fungovať a prežiť aj v novom totalitnom terore. Postupne sa formuje nové vedomie prežitia. A túžba oslobodiť sa od pološialeného davu, ktorý tlieska čoraz viac osekávaniu akýchkoľvek ľudských práv.

So zánikom zlikvidovaných podnikov, začína bujnieť šedá ekonomika. Ako prvé vznikli domáce dielne na výrobu textilných rúšok. Postupne naberali odvahu aj ďalší podnikatelia a otvárali načierno reštaurácie a širokú škálu rôznych služieb, ktorých ponuka sa bude s rastúcim terorom zvyšovať a odvíjať od potrieb obyvateľstva. Kým štát blokuje účinnú liečbu Covidu-19, na trhu vznikla slušná ponuka rozličných účinných liekov. S domácou zásobou účinných liekov klesá aj ochota podrobiť sa experimentálnej génovej medikácii, čo vzbudzuje údiv predstaviteľov “vakcinačného priemyslu”, ktorí do reklamy neúspešne investuje milióny. Štátni predstavitelia sa v zúfalstve uchyľujú k čoraz drakonickejším opatreniam, vyhrážaniu, zastrašovaniu, eliminácii ľudských práv až po legitimizáciu povinnej „vakcinácie“.

Od systému sa postupne dištancujú aj mnohí lekári, právnici, ktorí odmietajú vakcinačný teror, zopár učiteľov, zdravotníci a iné profesie.

Rozbehla sa aj zákopová ľudská pomoc. Medzi občanmi kolovali aj potvrdenia o testoch na covid a nepochybne budú aj potvrdenia o vakcinácii. Dnes v MOM-kách, ktoré vlastnia tí, ktorí vydávajú nariadenia o testovaní, si slušne zarobili aj tí, ktorí si dali zaplatiť falošné testy na covid.

Na vakcináciu priamo nadväzuje plán zrušenia fyzickej meny na získanie absolútnej kontroly nad občanmi, tiež ale, aby sa predišlo šedej ekonomike, ktorá vznikla ako priamy dôsledok úsilia občanov o prežitie.

Podľa obrovského záujmu občanov o kúpu mincí z drahých kovov, mimo oficiálnych zdrojov, sa dá predpokladať, že ani toto opatrenie nebude mať požadovaný účinok. V obehu je dostatok drahých kovov, aby poslúžili šikovným na vytvorenie fyzickej paralelnej meny.

Vynaliezaví hľadajú aj cesty ako zabrániť ovplyvňovaniu technicky riadenými prostriedkami ovládania kontroly pohybu a mysle občanov.

Všetko nasvedčuje, že sa postupne vytvára komunita odstrihnutá od smrtiaceho vládnuceho režimu. Je celkom možné, že práve toto bolo súčasťou riadiaceho plánu. Alebo nie?

Autorka: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Svobodny prostor mimo systém: vk.com/svobodnyprostor

    Skupina je tajná. Pro pozvánku si napište uživateli vk.com/vanlifer

Leave a Reply