Sadiq Khan: Londýnske ulice nie sú pre ženy bezpečné

Foto: sickchirpse.com

Moslimský starosta Londýna Sadiq Khan pripustil, že po jeho 5-ročnom „vládnutí“ v britskej metropole nie sú ulice bezpečné pre ženy a dievčatá. Starosta Khan, ktorý na základe zákona o policajnej reforme a sociálnej zodpovednosti z roku 2011 plní úlohu akéhosi policajného a kriminálneho komisára, povedal tieto slová v rádiu LBC.

„Londýnske ulice nie sú pre ženy bezpečné, však?“ spýtal sa moderátor labouristického politika v nadväznosti na správu, že metropolitný policajný dôstojník bol zatknutý v súvislosti so zmiznutím a predpokladanou vraždou 33-ročnej manažérky. „Nie, nie sú. Ani pre dievčatá“, pripustil starosta, ktorý zodpovedá za poriadok od mája 2016 a volebné obdobie si predĺžil vďaka koronavírusu.

Obavy z kriminality v londýnskych uliciach nie sú nič nové. Už v roku 2018 bol Khan verejne pranierovaný matkou, ktorá mu to razantne vyfarbila: „Poskytnite mi štatistiku, pán Khan, ale za mňa ako rodiča, hovorím vám, necítime sa bezpečne. V Londýne sa necítime bezpečne a chceme, aby ste s tým niečo urobil!“ povedala pri zhromaždenom dave. Moslimský a „multikultúrny“ starosta s tým zjavne nepohol a snáď ani nechcel.

Medzi kriminálne trendy Londýna posledných rokov patria kyselinové útoky alebo znásilňovanie gangmi, ktoré sa často nevyšetrujú kvôli pôvodu podozrivých a strachu polície z označenia za „rasistickú“. Začiatkom roka 2020 bola obeťou 16-ročná školáčka s priloženou mačetou k hrdlu. Tzv. nožová kriminalita stúpla o 52%, lúpeže o 59% a kriminalita so zbraňou o 30%. Počet vrážd je vyšší o 24% a „vlámačky“ o 37%. Zvláštnym úkazom je, že kriminalita v Londýne rástla, kým na celoštátnej úrovni mierne klesla.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) London’s streets are not safe ‘for women or for girls’, Sadiq Khan tells LBC; autor: Ewan Quayle; LBC Radio, 11.3.2021

(2) The Mayor at MOPAC; london.gov.uk

(3) The Government has taken the decision to postpone the May elections for a year. I will continue to work with the Government and experts to help London manage coronavirus…; autor: Sadiq Khan; Twitter, 13.3.2020

(4) A mother calls out from the audience “we do not feel safe” as she describes a stabbing that took place outside a closed police station. #SpeaktoSadiq…; autor: LBC; Twitter, 28.6.2018

(5) Khan’s London: Gang Rape Trio Held Machete to Schoolgirl Victim’s Throat; autor: Jack Montgomery; Breitbart, 7.2.2020

(6) Woman suffers ‘life changing’ injuries after acid attack on her 21st birthday; ITV, 25.6.2017

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply