Sara Ann Stickles (28) umrela po druhej dávke vakcíny od Pfizeru

· Čas čítania: 5 min.

Iba päť dní po druhej dávke mRNA vakcíny Comirnaty od fi Pfizer proti COVIDu-19 dostala dovtedy dokonale zdravá 28-ročná zdravotníčka a mama malého chlapca Sara Sticklesová mozgovú príhodu, upadla do kómy a o niekoľko dní zomrela. Jej rodina teraz varuje pred vakcínou. Sara žila v Beliote, štát Wisconsin (USA).

Jej priateľka Jacqueline F Giffordová celý priebeh nešťastnej udalosť denne dokumentovala na Facebooku. Rodina založila aj zbierku na pomoc so zdravotnými výdavkami na liečenie Sary, ktoré budú teraz bohužiaľ použité na jej pohreb a zvyšok dostane jej maloletý syn: tu.

V texte na stránke zbierky sa uvádza: „Sara dostala hemoragickú cievnu mozgovú príhodu v nedeľu 7. februára 2021, v mladom veku 28 rokov. Odvtedy je na podpore života. Po vykonaní všetkých testov a výsledkoch MRI nám lekári povedali, že neexistuje žiadna možnosť zotavenia sa a nakoniec bude jej telo vypnuté (z prístrojov). Požiadali sme o druhý názor. Stále bojuje. Ďakujem veľmi pekne všetkým úžasným ľuďom, ktorí darovali pomoc a naďalej nám preukazujú lásku a modlia sa za našu rodinu v tomto veľmi ťažkom období. Vážime si každého jedného z vás.“

8.2.2021 Jacqueline na fb napísala: „Prosím, modlite sa za moju priateľku. Práve som bola svedkom najhoršej udalosti v mojom živote. Sara povedala, že má silné bolesti hlavy, začala plakať, že niečo nie je v poriadku a potom o dve minúty neskôr to vyzeralo ako mŕtvica… celkom stratila reč, oči prekrížené a zasklené, stuhnuté končatiny. Posledné slová, ktoré mi povedala boli: „Len ma podrž, len ma podrž!“ Báli sme sa. Ponáhľali sme sa dostať ju do sanitky a teraz je v hlbokej kóme a na podpore života. Vyzerá to na mozgovú aneuryzmu, práve ju letecky premiestnili do nemocnice Madison. Stalo sa to tak rýchlo. Je taká mladá a krásna, toto sa nemôže diať. Jej rodina a ja ju potrebujeme. Bože, prosím, neber nám ju. Cítim sa tak bezmocne. Prosím o silné modlitby. Nemôžem stratiť ďalšiu osobu, ktorú milujem. Ľúbim ťa Sara!“

Jacquline vo fb komentári (obrázok) prináša aktuálne informácie a stave priateľky, ktorá je stále v kóme. Popisuje, ako minulý týždeň po covid vakcíne dostala najskôr horúčku, zimomriavky, kašeľ a bolesti celého tela. A prosí o modlitby za ňu.

9.2.2021 Sarina sestra Kara Stickles začala na fb reťaz modlitieb: „V nedeľu mojej dvojičke Sare praskla mozgová aneuryzma a odleteli sme do UW Nemocnice Madison na rýchle ošetrenie a starostlivosť. Veľkosť aneuryzmy je 5 mm. Práve teraz sa sestričky a neurológovia niekoľko hodín snažia zachrániť jej život. Stále nemáme veľa odpovedí na to, ako sa jej to stalo. Každá minúta sa v tejto chvíli počíta. A tak isto aj každá modlitba. Tak to prosím zdieľajte a modlite sa za ňu. Je to tá najkrajšia a najúžasnejšia osoba, akú som kedy stretla. Je to dvojča, sestra a matka. Jej syn je diabetik a potrebuje ju tu! Aj my všetci! Nemôžem stratiť dvojičku, je doslova polovica zo mňa! Milujeme ťa, Sara!“

17.2.2021 sa so Sarou boli v nemocnici rozlúčiť priatelia a rodina. Na fb Jacqueline je z tejto návštevy aj video. Už vedeli, že jej telo je napojené na prístroje iba z jediného dôvodu. Sara súhlasila s darcovstvom orgánov. V ten deň napokon umrela.

Na web stránke zbierky sestra oznámila smutnú správu: „Včera v noci Sara Sticklesová naposledy vydýchla. Utrpela masívnu mozgovú príhodu spôsobenú AVM (mozgová arteriovenózna malformácia – pozn. redakcie). Dbali sme na to, aby bola so svojou rodinou. Je nám veľmi ľúto, že sme už nemohli urobiť nič. Môj život je zničený. Si teraz na lepšom mieste, sestrička. A bojovala si do posledného úderu srdca. Všetky dary pôjdu na pokrytie výdavkov na pohreb a zvyšné pôjdu priamo jej synovi BZ (Zachary John Gowman jr.) Ďakujem za všetky modlitby a lásku k Sare. Teraz je naším anjelom strážnym.“

18.2.2021 Jacquelina napísala: „Rip Sara … láska môjho života. Priala by som si, aby sme spolu mohli zostarnúť. Som taká nahnevaná, že si ma opustila. Buď stále taká krásna ako anjel v nebi. Milovala som ťa každým úderom svojho srdca. Ja som tiež odišla. Daj môjmu otcovi pusu. Budeš mi chýbať. Vyskúšala som všetko. Je mi to tak veľmi ľúto.“

 

Nekrológ: Sara Ann Stickles

29. decembra 1992 17. februára 2021 (vek 28)

Gallery Photo

28-ročná Sara Ann Stickles z Loves Parku zomrela v stredu 17. februára 2021. Narodila sa 29. decembra 1992 v Rockforde Ezre Sticklesovej a Darle Petitovej. Sara mala rada basketbal, cestovanie, televíziu, reality show a navštevovala koncerty. Bavila ju najmä country hudba. Sara mala vášeň pre pomoc druhým a bola tu vždy pre všetkých. Milovala tráviť čas so svojimi priateľmi a rodinou a najdôležitejšíbol pre ňu jej syn Zachary John Gowman mladší „BZ“.

Pozostalí: jej syn BZ; matka, Darla (Eric) Lathrop; otec, Ezra Stickles; sestra, Jamie (Freddie Cruz) Stickles; brat, EJ Stickles; sestra, Stephanie Sticklesová; dvojča, Kara Sticklesová; nevlastní súrodenci, Eliáš, Ethan, Bethany a Emery Stickles. babička, Judy Petit; otec jej syna Zachary Gowman a početné netere, synovci a ďalší členovia rodiny. Zomrela jej stará mama, Erna Strandová; nevlastní súrodenci, Cody Boardman a Alyssa Lathrop; synovec, Landon Kevin Lightfoot.

Pohrebná bohoslužba sa bude konať v nedeľu 28. februára 2021 o 16:00 v Honquest Family Funeral Homes Homes with Crematory, Mulford Chapel, 4311 N. Mulford Rd., Loves Park, IL 61111 s návštevou od 14:00 do času bohoslužby. Pamätné príspevky je možné venovať jej synovi, Zacharymu Johnovi Gowmanovi ml., „BZ“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Facebook Jacqueline F Gifford: https://www.facebook.com/joshuaortiz06

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár