Satanistická „vianočná ozdoba“ na radnici v Illinois

Tagged With: , , , , Add Comment

Radnica v americkom Illinois nainštalovala pred vianočnými sviatkami niekoľko sviatočných dekorácií: scénu narodenia Ježiša Krista („Nativity“), vianočný stromček, judaistickú menoru (sedemramenný svietnik) a… satanistickú skulptúru.

S výsmešným názvom „Snaketivity“ zobrazuje hada obtočeného okolo ženskej ruky, ktorá drží jablko. Na boku sochy je logo Satanskej cirkvi – hlava Bafometa v obrátenom pentagrame – a slová „poznanie je najväčší dar“. Symbolika sa týka knihy Genezis a pramení v samotnom jadre luciferiánskej filozofie. Predstavuje Evu so „zakázaným ovocím“ poznania, ktoré jej dal Lucifer v podobe hada. Lucifer povedal Eve, že keď si spolu s Adamom odhryznú z jablka, stanú sa „bohmi, ktorí rozoznajú dobro a zlo“. Tento výstup je známy ako prienik prvotného hriechu, kvôli ktorému Boh vyhnal Adama a Evu z rajskej záhrady.

Pre luciferiánov had nie je podvodník, ale „spasiteľ“, ktorý umožnil ľudstvu získať vedomosti potrebné na dosiahnutie božskosti prostredníctvom vlastnej snahy. Veta „poznanie je najväčší dar“ tak odkazuje na Luciferov „dar“ pre človeka. Táto interpretácia je (večným) základným rozdielom medzi náboženstvom a okultnými školami. Napriek príliš biblickému (alebo skôr antibiblickému) významu Satanská cirkev trvá na tom, že „jej cieľom nie je získavať nových prívržencov.“

Vo verejnej zbierke (GoFundMe) na sochu Satanská cirkev uviedla: „Satanský chrám v Chicagu neschvaľuje dominanciu jednej náboženskej perspektívy vo vianočnej rotunde Illinoiského kapitolu. Pouvažujte, čo môžete spraviť, aby ste nám pomohli priniesť satana do Springfieldu!“ Dave Druker, hovorca štátneho tajomníka, potvrdil, že Satanská cirkev v Chicagu má právo umiestniť sochu v týchto priestoroch: „Podľa prvého dodatku ústavy, ľudia majú právo vyjadrovať svoje pocity a myšlienky.“

Nejedná sa o prvý „PR kaskadérsky kúsok“ Satanskej cirkvi. Vždy, keď tento okultný spolok niečo robí, médiá zdôrazňujú, že sa „nejedná o uctievačov diabla, ale liberálnych politických aktivistov, ktorí sú proti nárastu vplyvu náboženstva v americkej politike.“ Medzi ich aktivity patrí umiestňovanie bizarností na verejných miestach, vyhlásenia o „satanských princípoch“ a odluke cirkvi od štátu, odhaľovanie masívnych sôch Bafometa, čierne omše na univerzitách (Harvard) a vôbec najobľúbenejšou témou je podpora potratov. Satanská cirkev v roku 2016 vytvorila školský program „Satan po škole“, ktorý prebieha vo viacerých mestách Spojených štátov.

Americký mainstream rád tvrdí, že Satanská cirkev je o „vede a racionalite“. Faktom však zostáva, že v priebehu rokov sa v ničom takom neangažovala. Jediná vec, ktorú skutočne dosiahla, je úplne rovnaká ako agenda globalistov a kozmopolitných elít: prevracať morálku, pod zámienkou náboženskej tolerancie a slobody prejavu normalizovať satanizmus a súčasne ho učiniť pre masy príťažlivým.

Pramene:
[1] Satan Is in the Illinois Capitol. Because It’s the Holidays!; autor: Liam Stack; The New York Times, 6.12.2018
[2] Satanic Sculpture Installed at the Illinois Statehouse; Vigilant Citizen, 5.12.2018
[3] Hundreds Gather for Unveiling of Satanic Statue in Detroit; autor: Nash Jenkins; Time, 27.6.2015
[4] The Satanic Temple Will Conduct ‘Reenactment’ of Satanic Black Mass at Harvard University; Vigilant Citizen, 9.5.2014
[5] Satanic Temple challenges Missouri’s abortion law on religious grounds; autor: Corky Siemaszko; NBC News, 22.1.2018
[6] Parents Beware: After School Satan Clubs Are Meant to Undermine Christian Clubs; CBN News, 23.8.2017

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Richard Strážan
(*1969, Bratislava) Geopolitický a spoločenský analytik dlhodobo pôsobiaci, bádajúci a študujúci vo viacerých mestách Európy a Ázie; konfrontuje korene, poznatky a vplyvy historických, filozofických a kultúrnych vied, smerov a náboženstiev na spoločnosť a jej pohyb v priebehu storočí...

Pridaj komentár

  & Časopis