Šéf Z&V a zvtv s veľvyslancom Číny

Foto: Matúš Plecho

Včera sa stretli šéfredaktor a vydavateľ Zem&Vek a zvtv Tibor Eliot Rostas a veľvyslanec Číny Sun Lijie. Rostas skonštatoval, že sme svedkami historických zmien po storočí nadvlády dolára a vo svete aj v Európe sa vytvára nové usporiadanie mierových a rovnocenných vzťahov. Z&V nie je iba médium ale je to významná názorová platforma veľkej časti našej verejnosti.

Slovensko-čínske vzťahy nemôžu znehodnocovať iba jednostranné hodnotiace úsudky predstaviteľov súčasného aparátu vo sfére vplyvu jednej veľmoci.

Čínsky veľvyslanec Sun Lijie upozornil na 30.výročie Čínsko-slovenskej spoločnosti a vyjadril nádej na intenzívnejšie vzťahy medzi Čínou a Slovenskom.

Viac ako hodinového rozhovoru sa zúčastnil aj kolega a redaktor zvtv, Dušan Marušák, ktorý už dlhú dobu vytvára mimoriadne dobré podmienky pre čínsko-slovenskú obchodnú spoluprácu.

Jeho rozhovor s čínskym veľvyslancom včera priniesla aj zvtv a bude pokračovať v májovom čísle Z&V.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply