Šéfredaktor Zem&Vek odkazuje médiám postaveným na reklame: Váš model skončil

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock
P. Bárdy, šéfredaktor portálu Aktuality si práve zúfa: „Narážame na problém ekonomický. Už dnes cítime masívny výpadok reklamy, ktorá je naším strategickým zdrojom príjmov. Predpokladáme, že v nasledujúcich mesiacoch bude reklamy ešte menej. To znamená, že stratíme príjmy, ktorými financujeme chod redakcie.“
Tak a presne toto je nefalšovaná podoba „nezávislej žurnalistiky“ existenčne závislej na peniazoch súkromných podnikateľov, finančných skupín a kartelov.
Aktuality podľa dostupných výsledkov interaktivity na najväčšej sociálnej sieti pritom zďaleka nie sú na takej pozícii, akú sa snaží vyčariť Bárdy. To však zďaleka nie je kľúčovým problémom. Ich neprofesionalita a zákernosť sa prejavila v projekte konspiratori.sk, ktorý založili a financovali ich vydavatelia, aby týmto spôsobom vstupovali do prirodzenej konkurenčnej súťaže na mediálnom trhu. Mesačníka Z&V sa toto opatrenie ideopolicajtov v ničom nedotklo, bolo a je zamerané prioritne na online priestor.
Médiá a novinári ako Bárdy nie sú a nikdy nebudú nezávislí, spĺňajú ideologické zadania a najmä tak, ako všetky podobné projekty, žijú z reklamy alebo grantov. Jediné skutočne nezávislé tlačené médium s online vydaním je Z&V, ktoré svoju existenciu od samotného vzniku v máji 2013 strategicky postavilo na podpore silného, rozhľadeného a mimoriadne verného čitateľského zázemia.
To je na rozdiel od kšeftov a ľahko zarobeným žoldom od inzerentov a neziskoviek v dnešných pohnutých časoch podstatne stabilnejšou základňou s perspektívou.
Existujeme vďaka Vám všetkým, ktorí ste s nami už celých SEDEM ROKOV!
Tibor Eliot Rostas
Šéfredaktor a vydavateľ ZEM&VEK

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár