Sergej Lavrov: Navaľného mohli otráviť v Nemecku

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Screenshot YouTube

V Rusku sa čoraz viac prikláňajú k názoru, že „široko spropagované otrávenie“ opozičníka Alexeja Navaľného je plánovanou akciou zahraničných tajných služieb za účelom diskreditácie a vytvorenia nátlaku na Rusko. Hovoria to mnohí ruskí politici, experti a novinári. S určitou dávkou diplomacie a takmer na rovinu to povedal aj šéf ruského diplomatického rezortu, minister zahraničia Sergej Lavrov. Uviedol, že Navaľného mohli otráviť v Nemecku, alebo počas prevozu lietadlom.  

„Nebudem príliš podrobne komentovať túto epizódu, veď sú všetky fakty známe. Navaľného hneď transportovali do kliniky Charite. V tejto klinike, rovnako ako aj v klinike v Omsku, v jeho organizme nenašli žiadne bojové smrtiace látky. Tieto bojové látky našli až v klinike bundeswehru,“ zdôraznil ruský minister zahraničia.

„Máme všetky dôvody sa domnievať, že bojové smrtiace látky sa do organizmu Navaľného dostali až v Nemecku. Mohlo k tomu dôjsť aj počas jeho cesty v lietadle, do ktorého ho naložili, keď ho prepravovali do kliniky Charite,“ pripomenul Lavrov. V tejto súvislosti vznikajú otázky, kto boli tí ľudia, okrem lekárov, ktorí sa nachádzali na palube lietadla prevážajúceho Navaľného do Nemecka.

„Je to téma, o ktorej sa treba diskutovať. Zaujímavé môžu byť odpovede na otázky spojené s tým, kto mohol byť zapletený do tejto epizódy a pritom nepatril do kruhu lekárov a odborníkov v zdravotníctve,“ diplomatický uviedol Lavrov a opätovne naznačil, že Navaľného otrávili, už mimo územia Ruska a neurobili to ruskí, ale zahraniční agenti.

V ďalších rozhovoroch Sergej Lavrov veľakrát pripomínal, že Navaľného pustili do Nemecka ihneď, ako o to požiadala jeho rodina. Samotný ruský prezident „loboval“ za Navaľného. Vladimír Putin nariadil, aby sa nerobili žiadne obštrukcie, byrokratické prekážky a ani problémy s prekročením hranice a aby Navaľnému umožnili ihneď odísť do Nemecka.

Sergej Lavrov poukazoval aj na nezmysel, ktorý stále opakujú európski a zaoceánski politici a „experti“, ktorí tvrdia, že Navaľného otrávili v Rusku. Ak by to tak bolo, pustilo by Rusko Navaľného do zahraničia, aby tam odhalili, že bol otrávený „ruskými špiónmi“? Kauza Navaľného je takmer presnou kópiou frašky so Skripaľovcami. V tomto prípade však vo veci falzifikácie otrávenia, nemeckí „odborníci“ urobili viac chýb, ako ich britskí kolegovia.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Лавров: есть основания полагать, что Навального отравили в Германии или в самолете, TASS, 12.1.2020

(2) Лавров сказал, когда в организме Навального могли появиться отравляющие вещества, Взгляд, 12.11.2020

(3) Лавров заявил о возможности отравления Навального в Германии, RBK, 12.11.2020

(4) https://www.youtube.com/watch?v=_hKtdMcvNyo&feature=emb_logo

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár