Séria podozrivých úmrtí amerických senátorov a policajtov

· Čas čítania: 5 min.
foto:archív

Kým Donald Trump a Melanie cestujú po svete v rámci vládnych návštev, v Amerike sa dejú udalosti, ktoré môžu vážne ovplyvniť osud Trumpovho hlavného politického súpera v prezidentských voľbách 2016, Hillary Clinton.

Dňa 5. júna 2019 bol nájdený vo svojom aute s prestrelenou hlavou zástupca náčelníka polície New Yorku, Steven Silks. The New York Times píše, že sa sám strelil do hlavy. V pôvodnej správe policajného úradu nebolo o samovražde ani slovo: „Dôstojník bol nájdený sediaci v aute so strelným zranením hlavy. Bol dopravený do nemocnice Elmhurst služobným vozidlom newyorskej polície, kde bol neskôr vyhlásený za mŕtveho „.

O Stevenovi Silksovi bolo známe, že bol životný optimista, maratónec a horolezec. Verzia o samovražde jedného z najlepších policajných dôstojníkov New Yorku nevyzerá príliš presvedčivo, keďže sa chystal do dôchodku a 4.júna večer doručil newyorskej polícií aj svoju penzijnú dokumentáciu.

Rovnako pozoruhodný je aj predčasný odchod Joea Calabresea, policajta z oddelenia vyšetrovania vrážd, ktorý vyšetroval smrť svojho nadriadeného. Veterán newyorskej polície, detektív Joseph Calabrese zmizol bez stopy hneď nasledujúci deň po smrti Silksa. Jeho telo bolo nájdené pri pláži Plumb. V policajnom zbore odslúžil 37 rokov. Podľa oficiálnej verzie sa Calabrese zastrelil. Odpoveď na otázku, prečo by detektív, ktorý sa rozhodol k samovražde zastrelením, opúšťal svoje vozidlo a potuloval v horúčave pešo na pláž k oceánu, oficiálna verzia vyšetrovania neudáva.

… Vráťme sa trochu späť. Dňa 6. novembra 2016, v predvečer prezidentských volieb v USA, celá rada amerických médií informovala s odvolaním sa na zdroj v správe newyorskej polície, o tom, že počas vyšetrovania trestného činu, ktorý sa týkal zvedenia pätnásťročnej dievčiny kongresmanom Anthony Weinerom, manželom osobnej asistentky Hillary Clintonovej, bol pri domovej prehliadke nájdený notebook s dostatočným množstvom dôkazov, ktoré by dokázali odoslať Hillary a jej tím na doživotnú dovolenku.

Detektívi newyorskej polície a ich náčelník James P. O’Neill vyhlásili, že ak FBI a ministerstvo spravodlivosti nevydajú včas obžalovanie proti Clintonovej a jej spolupáchateľom, potom polícia New Yorku zverejní obsah notebooku. „To, čo je v e-mailoch, je ohromujúce. Doslova som zvracal … „, – povedal náčelník newyorskej polície. „Máme kópie všetkého. Pošleme ich na WikiLeaks alebo ja osobne usporiadam vlastnú tlačovú konferenciu „, – povedal James P. O’Neill.

Tieto výroky newyorských policajtov dokazujú, prečo riaditeľ FBI, James Komi znovu otvoril vyšetrovanie zneužitia tajných informácií Hillary Clintonovej, čo bezprostredne znížilo jej rating.

Na amerických pravicových konzervatívnych fórach písali o zosnulom Stevenovi Silks ako o „náčelníkovi polície, ktorý odovzdal Weinerov notebook FBI a prezrel si jeho obsah“. Na sieťach užívatelia hovorili o reakcii policajtov na obsah notebooku takto: „Niektorí dôstojníci boli šokovaní, iní plakali a bolo im zle z toho, čo videli. Dvaja z nich boli zastrelení (vyzeralo to ako prepadnutia). Bude (Silks) vyzvaný, aby svedčil? „…Teraz už Silks svedčiť nebude

Dňa 7. júna 2019 bola bývalá republikánska senátorka za štát Arkansas, Linda Collins-Smith nájdená zavraždená vo svojom dome v meste Pocahontas, stáť Arkansas. Overený zdroj vo vyšetrovaní informoval CD Media, že disponuje údajmi o tom, že Linda Collins-Smith zamýšľala zverejniť informáciu „o činných sudcoch v štáte Arkansas, ktorí odoberali deti chudobným ženám prostredníctvom oddelenia služby ochrany detí v tomto štáte a predávali ich bohatým ľuďom„. Na základe informácií zdroja sa Collins-Smith domnievala, že zločinci využili nelegálnych migrantov k páchaniu trestných činov vrátane vrážd matiek ukradnutých detí. „Collins-Smith disponovala informáciami o sieti obchodu s deťmi, ktorú riadila vláda Arkansase“, – píše tiež portál thefreethoughtproject.com.

Podľa bývalej tlačovej tajomníčky Lindy Collins-Smithovej jej susedia vypovedali, že počuli streľbu (streľbu, nie jeden výstrel!) 6. júna, to znamená v deň smrti Silksa. A na v USA populárnych audiostránkách Blog TalkRadio blízki priatelia Lindy Collins-Smithovej povedali, že mala za niekoľko dní svedčiť proti Hillary Clintonovej pred veľkou štátnou porotou.

Dňa 6. júna 2019 „bol bývalý republikánsky senátor štátu Oklahoma, Jonathan Nichols, ktorý disponoval informáciami ohľadom kruhovej kaucie (skupinová solidarita; tj. Skupinová, spoločná zodpovednosť. To znamená, že za porušenie povinnosti jedného zo skupiny zodpovedá celá skupina ľudí.) skupiny vysoko postavených pedofilov, nájdený mŕtvy so strelným zranením vo svojom dome v meste Norman, štát Oklahoma „, – informoval portál CD Media, ktorého zdroj sa domnieva, že vraždy oboch bývalých senátorov spolu súvisia.

Linda Collins-Smith a Jonathan Nicols boli v roku 2006 medzi skupinou autorov návrhu zákona, ktorý ukladal trest smrti za opakované znásilňovanie detí. Najvyšší súd ale ich návrh zákona zamietol. Je tu podobnosť s tragickou smrťou senátorky štátu Georgia Nancy Schaefer, ktorá odhalila skutočnosť, že štátne služby oddelenia ochrany detí tieto deti zneužívali a obchodovali s nimi a páchateľa obvinila. V roku 2010 boli senátorka a jej manžel nájdení zastrelení. Polícia to uzavrela ako samovraždu. Čo sa stalo počas 48 hodín na začiatku júna, kedy boli takmer súčasne nájdení dvaja zavraždení republikánski senátori a dvaja policajní dôstojníci…?

Ako je známe, vyšetrovanie FBI vo veci notebooku Anthony Weinera bolo zametené pod koberec hlavne kvôli vyšetrovaniu, ktoré sa začalo proti Donaldovi Trumpovi.

Americké impérium sa ponára do hlbokej politickej a morálnej krízy.

zdroj: fondsk.ru

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár