Sexuálni extrémisti v boji so zabitou pannou: LGBTI v Košiciach uskutoční pochod homosexuálov v deň blahorečenia Anny Kolesárovej

· Čas čítania: 3 min.
Foto: HS

Prvé septembrové dni v Košiciach prinesú dve hodnotovo odlišné podujatia. O tom, že 1. septembra sa uskutoční slávnosť blahorečenia Anny Kolesárovej sa vedelo už niekoľko mesiacov. Na rovnaký deň si svoju Pride akciu naplánovali aj LGBT aktivisti, ktorí pripravujú dúhový sprievod mestom. Kontrast medzi zvrhlosťou a panenskou čistotou tak naberie jasnejšie kontúry. Sexuálni extrémisti si nemohli vybrať lepší termín.
Blahorečenie Anny Kolesárovej sa uskutoční 1. septembra na štadióne Lokomotívy v Košiciach. Zúčastní sa na ňom prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, kardinál Angelo Amato SDB. Na toto podujatie nedávno formou pastierskeho listu pozývali slovenskí biskupi (viac v článku).
“Na území Košickej arcidiecézy v dedinke Vysoká nad Uhom sa nachádza jeden hrob, na ktorom je nápis Radšej smrť ako hriech. Je to hrob Božej služobnice Anny Kolesárovej,” uvádza sa v pastierskom liste. Kolesárová sa narodila 14. júla 1928 vo Vysokej nad Uhom v okrese Michalovce.
V stredu 22. novembra 1944 večer prechádzali cez Vysokú nad Uhom vojská Červenej armády. Pri prehliadke domov vošiel opitý sovietsky vojak do pivnice pod kuchyňou, kde sa skrývala 16-ročná Anna so svojou rodinou. “Otec požiadal dcéru, aby v kuchyni pripravila pre vojaka niečo na jedenie, no ten začal mladé dievča obťažovať a naliehať, aby sa mu oddala. Ona však napriek hrozbám, že ju zastrelí, odmietla a volila si radšej smrť,” uvádzajú biskupi v liste s tým, že Anna sa vojakovi vytrhla z rúk a utekala naspäť do pivnice. Ako ďalej tvrdia biskupi, vojak na mladé dievča namieril zbraň a zakričal, aby sa rozlúčila s otcom. “Hneď nato svoju hrozbu pred očami jej otca uskutočnil a vypálil dve rany. Anna zomrela pri zvolávaní svätých mien Ježiša, Márie a Jozefa,” píše sa v liste. Pochovaná je v rodnej obci. V rovnaký deň, keď bude blahorečená, si naplánovali svoje podujatie aj dúhoví aktivisti.
LGBT aktivisti informujú o svojom podujatí v Košiciach prostredníctvom sociálnych sietí, pričom argumentujú rodinou: “Košické ulice už po šiestykrát zaplavia dúhové farby ako symbol akceptácie a porozumenia. Príď s nami 1. septembra osláviť rôznorodosť, nasýtiť sa farbami radosti a pripomenúť si, že na východe jednoznačne niečo je. To niečo je jedinečný priestor, kde sa môžeme všetci cítiť ako doma, v kruhu rodiny, ktorú sme si našli a vybrali.”
Festival Pride Košice 2018 sa uskutoční spolu s koncertom domácej a zahraničnej hudby, workshopmi, prednáškami. Okrem dúhového sprievodu ulicami mesta bude pripravená aj teplá kuchyňu a “hlavne nespútanú radosť, s ktorou pre teba každoročne pripravujeme túto veľkolepú oslavu,” uviedli organizátori v pozvánke na Facebooku. “Pridaj sa k nám aj ty a spoločne Košicami ponesieme dúhu, ktorú si už teraz nosíme v srdci.”
Podujatie sa uskutoční 1. a 2. septembra v priestoroch Tabačka Kulturfabrik na Gorkého ulici v Košiciach.
Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/sexualni-extremisti-v-boji-zabitou-pannou-lgbti-v-kosiciach-uskutocni-pochod-homosexualov-v-den-blahorecenia-anny-kolesarovej/1498468
MMM
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár