Shavivov denník: Aj v SNP zohrali slovenskí učitelia významnú úlohu

foto: archív

Slovensko je spoločensky rozoštvané a zmätené, ako nebolo ani v roku 1989 počas Nežnej revolúcie. Predvolebný vývoj sa výrazne dramatizuje. Politická scéna je podstatne nervóznejšia, zákony sú nerešpektované, dobré mravy vymreli. Politici hrajú podľa vlastných pravidiel. Cesta k parlamentným voľbám 2020 je Krížová.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Minulý týždeň som v analýze napísala, že jedna z manipulácii, ktoré vo voľbách 2020 uvidíme bude zmanipulovaný volebný prieskum podľa špeciálneho kľúča – SNS klesne v predvolebných prieskumoch tesne pod hranicu zvoliteľnosti a SMER sa v prepadne percentuálne na porovnateľné čísla s neoliberálnymi stranami PS a Za ľudí tak, aby progresívni voliči mali pocit, že má zmysel ísť voliť a zabojovať.

V nedeľu 27.10. 2019 vyšiel s takýmto prieskumom, v relácii TA3 prekvapivo Boris Kollár, v diskusii so Štefanom Harabinom. SNS- ke, v agentúre VOX Politico „namerali“ 4,7%, strana Za ľudí by podľa tohto prieskumu vyhrala voľby so 14,3% hlasov, SMER by skončila druhá s 13,0% a tretie PS s 11,7% voličských hlasov.

Chcem tým naznačiť hlavne jednu vec: nový zákon o zákaze všetkých, nie len zmanipulovaných volebných prieskumov 50 dní pred voľbami, bude mať presne opačný efekt, ako by sa zdalo. Alebo si na Slovensku dnes ešte niekto myslí, niečo iné? Napríklad to, že ak existujú na Slovensku skupiny, ktoré chceli pred troma rokmi zavraždiť premiéra Čiernej hory, aby zmenili voľby alebo kvôli prefotmátovaniu slovenskej politiky kalkulovali najskôr s Gauliederovou, neskôr s Kuciakovou vraždou, naplánovali v roku 2018 pokus o prevrat, odstavili na Slovensku kľúčové osobnosti z politiky, prehnali sa oboma prokuratúrami (špeciálnou aj generálnou) ako tajfún, celý jeden rok vynášali nezákonne informácie z Kuciakovho spisu a množstvo iných, hlavne nelegálnych aktivít, že sa „vo finále dráhy“ – pred voľbami 2020 zľaknú nejakého bezzubého zákona o zákaze volebných prieskumov?

Bude to s pravdepodobnosťou takmer rovnajúcou sa istote naopak – zákaz volebných prieskumov sa stane jedným z najefektívnejších nástrojov na ovplyvnenie volieb 2020 smerom k neliberálnym stranám. Môže to fungovať napr. tak, že verejné prieskumy urobí a zverejní zahraničná agentúra, ktorá nepodlieha slovenskej, ani európskej jurisdikcii a ľudia jej zatlieskajú. Nazvú to inak – napr. „Anketa o predvolebných pocitoch občanov Slovenska“ a zmanipulované výsledky do slovenskej verejnosti pofičia, pričom neoliberálni voliči budú mať pocit, že „Fica opäť raz niekto chytro dobehol“. Ale najnebezpečnejšie na tom je, že takto zmanipulované výsledky volebných prieskumov, vypustené v pravý čas – napr. ráno v deň volieb, budú ľudí ovplyvňovať oveľa viac – v zmysle: „zakázané ovocie chutí najlepšie“.

Napriek všetkým týmto strašiakom, ktoré som popísala vyššie je to prosté priatelia, a je úplne jedno, že na Slovensku manipuluje voľby nejaká agentúra zaplatených komikov z Izraela a ich slovenského poskoka. Netreba sa iba báť a uvedomiť si, že vy voliči máte oveľa väčšiu silu zmeniť voľby, akú má Shaviv.  Každý z vás je totiž akousi monolitickou agentúrou na zmenu volieb. A nejde len o to, ako budete hlasovať vo voľbách.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár