Shavivov denník : Urobte si z volieb dobrý deň!

Neoliberálna hŕstka na nás ukazuje prstom. Volajú nás „nespokojnejšia časť obyvateľstva“ a slniečkom vysmiatymi ústami spoločenských hyen po nás na mítingoch pokrikujú, ako po nejakom ľudskom odpade tohto národa.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Ich najväčší problém však je, že nespokojní sú v obrovskej spoločenskej presile. Preto nás progresívno-dúhové menšiny zastrašujú.

Slovenská vláda nevládla od vraždy novinára Kuciaka správne – to jest podľa platných zákonov a sľubov, ktoré skladali jednotliví členovia vlády. Vláda existuje de iure, ale de facto nie, inak by sa nemohlo stať, že napr. tajné služby, polícia a vojenská rozviedka, ktoré podliehajú zákonom a členom vlády a najvyšším ústavným činiteľom, nebudú vyšetrovať pokus o štátny prevrat z roku 2018.

A dnes už nevládne vláda Slovenskej republiky ani formálne. Potvrdil to v uplynulých dňoch predseda NR SR Andrej Danko keď vyhlásil, že SNS sa viac nezúčastní na koaličných rokovaniach. Vrcholové riadenie štátu tak zostáva do volieb 2020 koalične neorganizované, v rukách jednotlivcov – ministrov a najvyšších štátnych úradníkov. Naša vláda je z pohľadu ochrany štátnych a ústavných záujmov rozložená a de facto nefunkčná. Logická otázka preto znie: kto vládne v skutočnosti, ak nie vláda Slovenskej republiky?

Odpoveďou sú z časti aj udalosti súčasného diania. Minister slovenskej diplomacie M. Lajčák, ako predseda OBSE, spolu so svojim americkým náprotivkom M. Pompeom verejne kritizovali na americkej pôde EÚ a vyzvali európskych lídrov, aby inak konali v otázkach integrácie niektorých nových krajín, ako napr. problematické Macedónsko (a podobne). Samozrejme bez toho, aby boli pritom zástupcovia Macedónska prítomní.

Aby ste lepšie pochopili, čo takéto vyhlásenie v realite skutočnej politiky znamená, zamením osobu Lajčáka za ministra diplomacie Ruska Lavrova: je to (principiálne) to isté, ako keby minister ruskej diplomacie Lavrov – ako predseda OBSE, spolu s Pompeom, verejne, v čase mieru vyzvali na pôde EÚ prezidenta USA D. Trumpa, aby zmenil integračné zákony USA a integroval napr. problematické Mexiko do federácie Spojených štátov amerických bez prítomnosti zástupcov Mexika. Viete, čo by sa v USA stalo? Trump by Pompea okamžite vyhodil, doslova vykopol z Bieleho domu, a spolu s Lavrovom by ich pol roka americké médiá a verejnosť „pribíjali na kríž“ až by nakoniec Pompeo doma spoločensky skonal, pretože americký ľud a Spojené štáty celkovo, robia svoju domácu a zahraničnú politiku prvorado, až zásadne prvorado smerom dovnútra, a nikdy nie prvorado smerom von, ako to robí Lajčák na Slovensku, a v EÚ. Ale pozrite sa, čo sa stalo na Slovensku Lajčákovi! Nič! Nikto si to akoby nevšimol. Verejnosť sa ho totiž podvedome bojí, a polovičke politikom Lajčákova arogancia vyhovuje. Druhá polovička sa ho bojí rovnako, ako my všetci.

Plynie z toho ponaučenie – akási barlička, o ktorú môžete oprieť svoje politické myslenie: žiadny Slovák – rovnako ako Američan, by nemal robiť politiku smerom von, ale dovnútra svojho štátu. Mali by sme byť nebojácni patrioti, národniari, vlastenci – pomenujte si národné cítenie každý po svojom, ale myslite pritom prvorado iba na seba a svoju republiku.

Slovensko, ktoré je dnes, po vývoji vojny na Ukrajine z geopolitického hľadiska pre Západ nesmierne dôležité, je aroganciou presadzovania zahraničných záujmov zasiahnuté smrteľne. A, aby som tú mozaiku poskladala ešte jasnejšie, tak poznamenám, že podobnú aroganciu presadzovania moci vo svete je cítiť aj u Trumpovho, ale nie len jeho, tradičného amerického spojenca v otázke zahraničnej politiky – Izraelu. A prečo to píšem? Hlavne preto, že poradenská firma Shaviv Strategy & Campaigns, ktorá manipuluje voľby kade tade po svete – ale hlavne v Európe a dnes ich manipuluje pre neoliberálnu sedmičku politických strán, mala u nás dodnes dvoch hlavných aktérov a sú nimi práve Američan a Izraelec. A obaja sú „bývalí“ členovia rozviedky – jeden zo CIA a druhý z Mossadu. Volajú sa Aron Shaviv a Joseph Assad.

Každý, kto sa vyzná v ľudskej psychike a pozná pozadia tajných služieb, akými je Mossad či CIA vie, že žiadni bývalí agenti v skutočnosti neexistujú, pretože každý agent, ktorý tam kedy pracoval a z nejakého dôvodu už nepracuje – a je stále nažive, bude agentom do konca svojho života. Minimálne myslením, ak nie využívaním svojich kontaktov z minulosti alebo príležitostným „vypomáhaním“. A Shaviv a Assad nie sú výnimkou. Ľudia – hlavne tí jednoduchší, ktorí volia vlastenectvo, sa jednoducho agentov so zahmleným pozadím v politike boja. A presne o to vo voľbách 2020 ide.

Už dnes sú noviny a sociálne siete plné informácii typu: „v týchto voľbách ide o všetko, Slováci, choďte voliť“ a podobne. V skutočnosti to funguje presne naopak – takáto informácia vyvoláva u dnešných voličov konzervatívneho typu obavy. A v kombinácii s tým, že bývalí agenti cudzích mocností u nás idú manipulovať voľby, spôsobuje to, že ľudia sa politiky začínajú báť, ako sa jej báli za komunizmu. Hlavne tradičnejší, teda konzervatívnejší Slováci – tí rozhodne s ničím takým, ako sú zahraniční agenti, nechcú nič mať a polovička z nás radšej zostane v deň volieb sedieť doma s myšlienkou, že voľby aj tak nič nezmenia. Kdežto neoliberálneho voliča manipulácia nakopne – vidí v nej skratku, ako dostať svojich politikov do vlády – a to je ďalšia vec, o čo neoliberálom spolu so Shavivim ide – aby čo najvyššie percento tradičných voličov proslovenských politicých strán zostalo doma a naopak, zúčastnilo sa ich čo najvyššie percento neoliberálnych voličov. Ide teda o šírenie strachu, ako to bolo po Kuciakovej vražde, ktorá nakoniec vyhrala spolu s inými taktikami Čaputovej voľby. To je však iba jedna zo stratégii, ktoré majú neoliberálom pomôcť vyhrať parlamentárky 2020.

Stačí sa nebáť, byť patriotmi a vlastencami, ako to robia iní – napríklad Američania. Niet sa čoho báť.

Nechcem tu propagovať sudcu Hrabina – tento článok nie je o propagácii nikoho a ničoho, ale ako príklad vlasteneckej neohrozenosti, o ktorej píšem, je Harabin úplne geniálny a na Slovensku nepoznám momentálne lepší príklad. Harabin koná pomaly – sudcovským krok za krokom, stále v tom istom tempe, a vo vlastenectve sa pritom prezentuje ako nebojácny a spravodlivý. A pozrite sa, aký politický zvrat za 4 roky aktívneho pôsobenia v spoločnosti dosiahol.

Je to iba jediná osoba – sám proti všetkým (to dvakrát podtrhujem), pretože na Slovensku neexistuje politická strana, noviny, či mimovládka, ktorá by na neho dodnes nezaútočila. A, ak je na sudcovi Harabinovi a jeho správaní niečo naozaj celospoločenským posolstvom do týchto volieb, potom je to spôsob, „akým si ide za svojim vlastenectvom“. Opakujem, je v tom sám – ako každý z nás. Tak sa totiž menia veci spoločenské – každý musí začať od seba.

Nateraz stačí, keď sa prestanete báť akéhosi splašeného volebného manipulátora Arona Shaviva, v deň volieb si uvedomíte, že tej „nespokojnej časti národa, ktorá sa viac nechce vo svojej krajine cítiť ako cudzinec“, je 85%.

Stačí, keď sa slušne oblečiete a v deň volieb pôjdete voliť – každý toho, koho voliť chcete a kto je vám sympatický.

Z volieb si treba urobiť dobrý deň – nie sa ich báť. Viem, že často to tak nevyzerá, ale treba si uvedomiť, že stále žijete v demokracii, a pocit temna a totality vám je iba zámerne, rôznymi spoločenskými skupinami manipulačne podsúvaný. Ale o tom si kadečo povieme až nabudúce.

Na záver postreh: Prešla som si veľmi pozorne dostupné metadáta, a článok Zem&Vek s názvom „Shavivov denník – Úvod“, ktorý bol úvodným článkom tohto politicko-volebného trileru na pokračovanie, dostal na sieťach a vyhľadávačoch stopku. Zostalo teda iba na nás, či ho v spoločnosti budeme šíriť. Nezabudnite – je to o tom, že sa nemáme čoho báť. Sú to prvorado naše voľby a naša republika. Treba si ju iba vo voľbách vziať späť.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • „Harabin koná pomaly – sudcovským krok za krokom, stále v tom istom tempe, a vo vlastenectve sa pritom prezentuje ako nebojácny a spravodlivý. A pozrite sa, aký politický zvrat za 4 roky aktívneho pôsobenia v spoločnosti dosiahol.“
    p. Vidomská, to snáď nemyslíte vážne. Neviem, do akej miery je p. Harabin vlastenec, ale robiť z neho etalón vlastenectva a písať o tom, že on dosiahol nejaký politický zvrat, je už za hranou. P. Harabin sa mimo svojich súdnych procesov ničím vlasteneckým nepreukazoval až do doby niečo vyše roka pred prezidentskými voľbami, zato iná strana a jej predstaviteľ sa už mnoho rokov ako vlastenec a obranca záujmov nášho národa angažoval aj za cenu neustáleho prenasledovania , a to nielen mediálneho. To chcete tvrdiť, že politický zvrat – ich dostanie sa do parlamentu a komunálnej správy dosiahol p. Harabin? To mi chcete tvrdiť, že otvorenie očí množstva ľudí, ktorí ich volili a volia je dielom p. Harabina? Pokiaľ mi je známe, nejaký politický zvrat uskutočnila zatiaľ jedine ĽSNS.

Pridaj komentár