Šialenosť kvót na všetko

· Čas čítania: 4 min.

„Zdravím Vás, John. Som rád, že ste prišli na posledné, 3. kolo pohovoru do BBC. Budem k Vám úprimný. Ste najlepší! Vynikajúco ste zvládli kamerové skúšky, hlas máte nádherne zamatový, výzor bez jedinej chybičky.“

„Ó, ďakujem, to ma veľmi teší!“ odpovedal John. „Už sa neviem dočkať spolupráce!“

„Ešte je tu taká maličká vecička, ktorú musíme vybaviť kvôli jednému z našich najnovších oddelení.“

„Jasne, poďme do toho!“

„Penis, alebo vagína?“

„Nerozumiem,“ zháčil sa John.

„Čo preferujete, penis, alebo vagínu?“

„To nemyslíte vážne, podľa pravidiel EÚ sa predsa nesmie diskriminovať na základe sexuálnej orientácie!“ odvetil John.

„Áno, ale naši právni experti to študovali a relevantné to je len v prípade, ak diskriminujeme neheterosexuálov. Čiže ak nemáte rád penisy, je mi veľmi ľúto, ale musíme dodržiavať kvóty a musíme zobrať niekoho iného.“

„A čo ak by som klamal?“ opýtal sa John.

„Teoreticky by ste mohli skočiť pod double-decker. Ale nohami vopred. Ešte máme voľné kvóty pre postihnutých.“

BBC ešte v roku 2016 rozhodlo, že najneskôr koncom roka 2020 musí byť minimálne 8% zamestnancov na obrazovke / za mikrofónom z LGBTI komunity. Ďalších 8% musí byť postihnutých. Zároveň má byť aspoň 50% žien. Etnické minority majú mať zastúpenie 15%. Otázka vyvznieva, ak zamestnajú černošku lesbu na vozíčku, bude sa rátať do všetkých štatistík, alebo len do jednej z nich?

Intersekcionálna ideológia nehľadá to najlepšie a najkvalitnejšie riešenie. K minoritám sa správa, ako keby boli neschopné a nesvojprávne sa rozhodnúť. Núti ich vybrať si cestu, ktorú im určí, podobne ako feministky (už oficiálne podmnožina intersekcionalistov), ktoré démonizujú ženy, ktoré chcú zostať doma a venovať sa rodine. Najnovší príklad úplne pomýlenej feministky prišiel zo Švédska. Nie je to nikto iný, než ministerka sociálnych vecí Annika Strandhäll: „To, čo sa deje v Maďarsku, je alarmujúce. Orbán teraz chce, aby sa rodilo viac ‘pravých’ maďarských detí.“ Intersekcionálna ideológia okrem iného bojuje proti rodeniu európskych detí a za import nízkointeligentných agresívnych migrantov z Afriky.

Pritom BBC má úplne iné problémy – digitálny obsah. Ted Sarandos je šéf online „televízie“ Netflix. 2013 ponúkol relatívne málo známy Ted obrovské peniaze BBC výmenou za práva na obľúbené detské programy. Peniaze im odporučil použiť na nakrútenie hitov pre budúcu generáciu. Lenže nepochodil. BBC sa rozhodla nezmeniť nariadenie, podľa ktorého si vyhradzuje exkluzivitu na svoj obsah počas prvých 5 rokov. Ted sa preto rozhodol použiť miliardy na nákup amerických programov a servíruje ich britským deťom.

Dnes BBC určite tento krok ľutuje. Mladí Briti, 16 – 24 roční prešli práve na vyššie spomínaný Netflix a sledujú ho viac, než všetky televízne kanály BBC vrátane internetového iPlayeru. Ešte horšie je na tom CBBC (detská odnož BBC), ktorú sleduje už len 25% detí sledovanej skupiny 6 – 12 ročných. Pritom história CBBC siaha až do roku 1937 a dlhé roky tvorila obrovské hity. Shaun the Sheep, Pingu, Teletubies, Bob the Builder, Fireman Sam, Thomas the Tank Engine & Friends… Som už starší, no moje deti poznajú tieto.

Práve Thomas minulý rok prešiel intersekcionálnou obnovou. Táto v roku 1945 predstavená lokomotíva opustí vymyslené mestečko Sodor a začne cestovať po svete. Na svojich cestách stretne Ashimu a Rajiva z Indie, Yong Baoa z Číny, Niu z Kene, alebo Shanea z Austrálie. „Zmeny a dodatočné postavy a lokácie urobia program zábavnejším, inkluzívnejším a globálnym,“ tvrdí senior producent Ian McCue. Vnučka reverenda Wilberta Awdryho, pôvodného autora sa vyjadrila: „Ak džendrovo vyvážený Steam Team presvedčí viac dievčat pozerať rozprávku, bude to len dobré.“

Teraz príde niečo, čo sme asi nečakali. Prerábku programu pripravili v spolupráci s „UN Department of Public Information’s Creative Community Outreach Initiative“. Áno, OSN a jej ciele trvalo udržateľného rozvoja zasahujú už do programov pre malé deti. Propaganda sa musí vštepovať od mala, inak nie je úspešná.

Som vďačný za Brexit. Čo sa deje v Británii, nie je normálne. Nie je to v záujme bežných ľudí, ani minorít. Po zavedení kvót si množstvo ľudí pri pohľade na zástupcu minority pomyslí, že sa na miesto nedostal vďaka svojim schopnostiam, ale na základe kvót. Taktiež preniesť fiktívnu modrú lokomotívu do reálneho sveta, len aby bola inkluzívnejšia, mi príde zbytočné. Deti by mali byť deťmi. Propagandy si užijú neskôr dosť.

Zdroje:
https://www.theguardian.com/media/2018/oct/25/bbc-faces-existential-crisis-as-young-people-turn-to-rivals-ofcom
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6120347/Inclusive-gender-balanced-multicultural-characters-steam-Thomas-Tank-Engine-revamp.html
https://inews.co.uk/news/bbc-warns-it-is-losing-young-viewers-but-netflix-isnt-the-enemy/
https://www.dailymail.co.uk/news/article-3555044/BBC-says-one-six-stars-gay-lesbian-disabled-2020.html?ito=facebook_share_fbia-top
https://svet.sme.sk/c/22053544/svedska-ministerka-kritizovala-orbanovu-politiku-podpory-rodiny.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár