Singapur stanovuje povinnosť nosenia elektronických náramkov pre príchodzích z cudziny

zdroj : AFP © Roslan RAHMAN

V budúcnosti chcú singapurské úrady použiť špeciálne monitorovacie zariadenia pre všetkých cestujúcich. Od 11. augusta sa pre nich elektronické náramky stanú povinnými a prinútia ich, aby lepšie dodržiavali karanténne predpisy.

Toto opatrenie sa bude týkať všetkých ľudí vstupujúcich do Singapuru z určitých krajín vrátane singapurských občanov a ľudí s bydliskom v Singapure, informovala agentúra Reuters v pondelok. Toto by im malo po ich vstupe do krajiny poskytnúť príležitosť stráviť 14-dňovú povinnú karanténu doma a nie v špeciálnom štátnom zariadení. Deti mladšie ako dvanásť rokov by mali byť oslobodené od nových požiadaviek.

Monitorovacie zariadenia dostanú spomínané osoby pri príchode do Singapuru a musia sa aktivovať, keď cestujúci príde do miesta ubytovania. Od tejto chvíle bude jeho miesto pobytu lokalizované pomocou signálov GPS a Bluetooth. Okrem toho sa monitorovanej osobe budú posielať prostredníctvom náramku oznámenia, ktoré musia následne včas potvrdiť. Ak osoba poruší zákaz vychádzania, príslušné orgány budú okamžite upozornené prostredníctvom tohto zariadenia.

S touto novinkou sa singapurské úrady inšpirovali príkladom od svojich kolegov z Hongkongu a Južnej Kórey, ktorí už niekoľko mesiacov používajú celoštátne elektronické náramky. Porušovanie nových nariadení sa bude trestať pokutami až do 10 000 singapurských dolárov (približne 6 200 EUR) a/alebo šiestimi mesiacmi väzenia.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Wegen Quarantäne-Kontrollen: Singapur macht elektronische Armbänder für Einreisende obligatorisch, rt.com, 5.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply