Situácia s americkou zmluvou je ďaleko horšia, ako som si myslel

· Čas čítania: 3 min.
Foto: PM

Včera som bol s poslancami NR SR, s pp. Ľ.Blahom, J.Paškom, A.Hrnkom a s kolegami z ĽS NS Úhríkom a Kečkéšom na MO SR, toto, čo je tu, v článku z denníka Pravda vytiahnuté, je iba časť z toho, čo sme sa dozvedeli od p.ministra P.Gajdoša, samozrejme, že k nahliadnutiu do zmluvy sme sa opäť nedostali! Situácia je ďaleko horšia, ako som si myslel, MZVEZ SR na čele s ministrom v demisii, neakceptovali pripomienky MO SR a tak to sa vzdalo ďaľšieho rokovania o tejto zmluve medzi USA A SR, čo urobili správne, nebudú sa predsa zúčastňovať na kontrakte, ktorý je proti Slovensku! Aká by mala byť asi táto zmluva, pokiaľ ju pripravovala americká strana? MO SR a SNS sa ozvalo najmä po tom, ako sa média pustili po odmietnutí takejto zmluvy do MO SR, že zabránili prijatiu 105 mil.USD, ale to nie je pravda, p.minister Gajdoš jasne vysvetlil, že peniaze nemali vôbec prísť na účet MO SR, ani do št.kasy, ale USA mali tieto financie investovať podľa vlastného uváženia najmä do skkadových priestorov, muničných skkadov, ubytovacích zariadení pre US army…atď! Ale čo bolo pre mňa úplne najhoršie info, že táto zmluva je vlastne prezidentskou zmluvou a môže ju bez problémov podpísať aj odstupujúci prezident A.Kiska, kedže dokončenie a vyjednanie konečného znenia ná na starosti MZV EZ SR na čele s ministrom v demisii, už bez MO SR, teda v podstate ju možu podpísať a nyslím si, že ju aj podpíšu dvaja škodcovia bez právomocí! Týmto si pravdepodobne splnia jeden z najvážnejších záväzkov, títo dvaja oddaní zamestnanci, pracujúci pre USA, dostať americké základne na územie SR a pokiaľ viem, bolo nám to tak vysvetlené, že táto zmluva sa za žiadnych okolností nesmie zrušiť najbližších 10 rokov, až v 11 roku sa môže podať žiadosť o zrušenie a po 12 roku nadobudne zrušenie právoplatnosť! Preto vás všetkých, moji milí priatelia, dámy a páni, vlastenci, pronárodný aktivisti prosím, musíme zabrániť podpisu tejto zmluvy, je minimálne tak nebezpečná, ako Marakéšska a Pakt o imigrantoch, proti ktorým sme úspešne protestovali v decembri tiež pred MZV EZ SR! Takže vás všetkých, ktorí môžete, aj nemôžete, prosím, príďte vo štvrtok 11.04.2019 na Hlbokú ul. o 15-18 hod na protest proti podpisu takejto zmluvy!

Peter Marček, poslanec NRSR

https://blogerskenoviny.home.blog/2019/04/09/peter-marcek-situacia-s-americkou-zmluvou-je-daleko-horsia-ako-som-si-myslel/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár