Slová Tibora Eliota Rostasa nadobúdajú medzinárodný ohlas 

· Čas čítania: 2 min.
foto: pravda.rs

Výpovede šéfredaktora Zem&Vek už majú medzinárodný rozmer a všimli si ich aj v Srbsku. Na svojich stránkach o tom píše srbský denník Pravda s titulkom: „Známy slovenský novinár: Postavme sa proti vláde, napodobnime Srbov.“

Pravda píše, že „vo videu Rostas vysvetľuje svojim spoluobčanom, prečo sú Srbi na ulici, že srbský prezident Aleksandar Vučić vyvíja na Srbov rovnaký tlak, aký vyvíja slovenský predseda vlády. Obracia sa na predsedu vlády SR a varuje ho, že Slováci a Srbi sú veľmi blízki ľudia a to, čo sa teraz v Srbsku deje, môže byť čoskoro na Slovensku.

Vo videu Rostas spomína historické väzby medzi Srbmi a Slovákmi. Spomína, ako Srbsko pomohlo Ludevítovi Štúrovi pri prvom povstaní Slovákov v roku 1848 a že Slováci nikdy nezabudli na srbskú pomoc počas prvej a druhej svetovej vojny. Ďalej pripomína, že Slováci počas bombového útoku v roku 1999 podporili Srbsko a že stále podporujú Srbsko v otázke Kosova a Metohije.

Nakoniec Rostas vyzýva Slovákov, aby napodobňovali Srbov, nebáli sa polície a dali slovenskej vláde jasný odkaz.
Po 30 rokoch to stačí, hovorí.“

Srbom sme veľa dlžní a naposledy predovšetkým za to, že Slovensko v roku 1999 otvorilo svoj vzdušný priestor na teroristické útoky na bratský národ Srbov. Proti vôli občanov SR sme sa za vlády Mikuláša Dzurindu stali nedobrovoľnými komplicmi agresie, ktorá bola spáchaná v rozpore s medzinárodným právom. Toto právo svojho času pre Le Monde obhajoval Václav Havel, ktorému v Bratislave aktuálne postavili lavičku, s nezabudnuteľnými slovami o „humanitárnom bombardovaní.“

Iniciovali sme viacero protestov a navrhujeme spravodlivé súdenie zodpovedných aktérov tohto barbarstva, kedy bola po prvý krát od druhej svetovej vojny napadnutá a lynčovaná krajina v Európe. Vyžiadalo si to viac ako dva a pol tisíc obetí. O tejto problematike hovorí jasnou rečou aj bývalý veľvyslanec OBSE vo Viedni, ktorý mal v kompetencii práve vyjednávanie prímeria v Juhoslávii.

Jeho správy o podvodoch v Račaku, ktoré slúžili ako zámienka k bombardovaniu Srbska, americká strana sfalšovala. S týmto pánom, s bývalým šéfom československej rozviedky v USA, Miroslavom Polreichom, napísal T.E.Rostas obsiahlu knihu NEVIDITEĽNO, kde sa môžete dočítať aj o týchto skutočnostiach.

Rostas o nich napokon rozpráva a publikuje ich neskreslenú podobu už od roku 2012 v rozhlasovej relácii Mlčanie vo vtedajšom celoplošnom rádiu Viva a upozorňoval na ne vo svojom prejave na Všeslovanskom zjazde aj v Belehrade. Súdržnosť slovanských národov je idea, ktorá by má v dnešných pohnutých časoch stále väčšiu opodstatnenosť.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Článok si môžete prečítať tu:

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár