Slovania na odstrel

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Archív Zem&Vek

Prvé plány na vyhubenie Slovanov pripisujeme nacistickému Nemecku a Adolfovi Hitlerovi. No Západ sa snaží zničiť Slovanov oveľa dlhšie. Srbský autor Predrag Miličević vydal knihu Šesť agresií Západu proti južným Slovanom v 20. storočí. Sme naozaj ohrozená skupina? Čo vravia fakty?

Hitler dnes neexistuje, ale odoberanie území Slovanom pokračuje. Teritóriá, potrebné na rozvoj a rozmach života, sa zmenšujú. Srbov vytlačili z Chorvátska, obmedzili v Bosne, zbavili ich Macedónska, Čiernej Hory aj Kosova. Teraz sa britskí predstavitelia vyhrážajú, že Srbsko príde aj o Sandžak a Vojvodinu. Čo majú znamenať takéto nehorázne vyhrážky v spoločnosti, ktorá sa tvári, že podporuje mier a hranice možno meniť len demokratickou cestou, referendom a dohodou?! A nejde len o Balkán. Čo je s Lužickými Srbmi v Nemecku? S Ukrajincami? Aké je postavenie Rusov v bývalých sovietskych republikách? Keď sme sa opýtali predsedu Matice slovenskej, ako to je, odpovedal: „Slovanstvo nie je našou témou.“

O to zaujímavejša je analýza arménskeho autora Vazgena Avagiana z ekonomicko-sociologickej školy v Novosibirsku. Vo svojej analýze Západ proti Slovanom tvrdí, že vojna je zjavná a Západ v nej využíva metódy vyskúšané na indiánskych kmeňoch v Amerike. „Západu nestačia len Slovania, ale už tlačí aj na Grékov a Arménov, ktorí sú ďalšími kandidátmi na zmiznutie,“ tvrdí Avagian.

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár