Slovenská akadémia vied sa rozhodla zničiť liek na rakovinu ako aj Slovákov, ktorí ho vynašli a priniesli na Slovensko

· Čas čítania: 1 min.
Foto: SAV

Slovenskí vedci potvrdili funkčnosť revolučného konceptu selektívneho rozpoznávania molekulárnych cieľov na úrovni nukleových kyselín, čím dokážu selektívne zacieliť rakovinové bunky bez efektu na bunky zdravé. Tento prelomový koncept tak otvára priestor pre novú generáciu protinádorových liekov bez vedľajších účinkov. Zjednodušene povedané, slovenskí vedci z SAV majú v rukách koncept lieku na rakovinu bez vedľajších účinkov s univerzálnou aplikovateľnosťou, navyše bez obmedzenia diagnózy.

ŠOKUJÚCO a ŠKANDALÓZNE však SAV (konkrétne Ústav polymérov v zastúpení štatutára Ing. Igora Lacíka, DrSc.) chce tento prelomový vynález zničiť obštrukciami v patentovom procese, čím vedome ohrozuje nielen svetovú unikátnosť tohto slovenského vynálezu, ale nepochybne i zabíja nádej miliónov trpiacich ľudí na efektívnejšiu a šetrnejšiu liečbu nateraz smrteľných ochorení.

Bizarným paradoxom navyše je, že tí, ktorí sa vynález snažili a snažia zachrániť, boli účelovo zdiskreditovaní a vyhodení z SAV pre vykonštruovanú nadbytočnosť, pričom im bolo koordinovane zničené projektové zázemie, čím sa  ohrozila nielen kontinuita samotného výskumu, ale i budúcnosť a kariéra študentov a mladých vedeckých pracovníkov pracujúcich či už na tejto alebo pridružených témach.

Detailné informácie a trestnoprávne pozadie budú odkomunikované pod advokátskym dohľadom.

Ing. Filip Rázga, PhD., [email protected], 0903 031 518

JUDr. Miroslav Ivanovič, [email protected], 0915 767 343

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

2 Responses

  • Dalsi priklad, akou „mocou“ disponuju obcania demokratickeho Slovenska. Preco by nemohli pacienti ktori chcu, vyskusat na reverz tuto liecbu? Ak by obcania mohli vykonavat moc priamo, ako deklaruje ustava, vznikne iniciativa, mozno referendum, a liek je na svete. Takto nejaka zaplatena banda zrusi nieco co moze zachranit zivoty! Preco to robia? Ako to zdovodnuju? Vlastne, oni to nemusia zdovodnovat pred obcanmi – ved moc maju oni a nie obcania, preco by sa ich na nieco pytali alebo im skladali ucty!

Pridaj komentár