Slovenské médiá a ich spravodajstvo

· Čas čítania: 3 min.

Myslíte si, že slovenské médiá vám prinášajú neskreslený a objektívny pohľad na udalosti odohrávajúce sa vo svete? Myslíte si, že vás upozorňujú na všetko podstatné, čo sa tam deje a nič dôležité nezamlčia? Názor nechám na každého z vás. Ja som dnes urobil iba jednoduchý test. Do vyhľadávačov viacerých spravodajských portálov som zadal vyhľadávať meno Alexander Muzičko resp. Muzičko/Muzyčko. A takéto boli výsledky.

sme.sk: „Približný počet výsledkov: 15“ (ani jeden nesúvisel s hľadaným, občas zmienka čitateľov v diskusiách)

tyzden.sk: „Približný počet výsledkov: 1“  (nesúvisel s hľadaným)

cas.sk: „Ľutujeme. Výraz, ktorý hľadáte, sme nenašli. Skúste použiť iné slovo, prosím.“

hnonline.sk: „Check if your spelling is correct, or try removing filters.“

aktuality.sk: „Pre hľadaný výraz alexander muzičko sa nenašli žiadne správy.“ Pri Muzyčko našlo jeden článok s jeho minulosťou.

tvnoviny.sk: “ „

ta3.com: „Prepáčte, nenašiel sa žiadny výsledok“

aktualne.sk: „Pre vami zadané kľúčové slovo neboli na Aktuálne.sk nájdené žiadne výsledky.

pravda.sk: „Približný počet výsledkov: 18 “ (ani jeden nesúvisel s hľadaným) informovala aj o jeho zločinoch

topky.sk: bol nájdený jeden článok, avšak nesúvisel s hľadanou osobou, kde bola zmienka o jeho minulosti

A ak by vás zaujímalo, prečo som vo vyhľadávačoch zadával meno pre ne takého „neznámeho“ pána ako je Alexander Muzičko, tak okrem toho, že to je radikál, ktorý v minulosti bojoval na strane teroristov a nešetrí nenávistnou rétorikou a činmi, sa spolu s celou skupinou tzv. Pravým sektorom počas ukrajinskej „revolúcie“ chtiac nechtiac dostal do priazne všetkých tých, čo sa podieľali na zvrhnutí ukrajinského prezidenta Janukovyča. A o tom, čo je to za človeka si môžete urobiť názor či už na základe jeho vystúpenia v lokálnom parlamente:

či „zoznámenia sa“ s ukrajinským prokurátorom:

alebo podľa ntv.ru takýmto zabávaním sa vo voľnom čase:

Ale také informácie sa do spravodajskej mašinérie ohľadom diania na Ukrajine asi veľmi nehodia… PS.: ak sa náhodou na niektorom z vyššie spomínaných portálov článok s Muzičkom nachádza a iba ho ich vyhľadávače nenašli, dajte mi prosím cez komentáre vedieť a budem článok aktualizovať.

Aktualizované dohľadávaním „Muzyčko“ 25.3.2014 06:00

Foto: youtube

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár