Slovenské parlamentné voľby ovplyvňuje človek obvinený z terorizmu

foto: TA3

Včerajšiu reláciu na TA3 kde vystupoval za KDH Alojz Hlina a za novú stranu VLASŤ Štefan Harabin sprevádzala čudná karma. Mal to byť podvedomý strach, ktorý som si mala odniesť z vyjadrení Alojza Hlinu. Odniesla som si však smiech a dobrú náladu.

Alojz Hlina vystúpil v nedeľu 13. októbra 2019 v relácii TA3 s poplašne znejúcou správou: na Slovensku sú prítomné zahraničné tajné služby, ktoré majú prostredníctvom inter. sietí zmanipulovať parlamentné voľby v prospech Harabina. Kopíroval pritom kauzálny scenár, ktorý použil v USA politický prúd anti-trumpovcov tesne po výhre Trumpa, aby tak zdiskreditovali jeho politiku a ďalšie pôsobenie doma i vo svete. A pravda je taká, že sa im to aj z časti podarilo, pretože americký mainstream živil ttúto syntetickú kauzu takmer tri roky a nepriamo ňou blokoval veľa Trumpových, politických aktivít – hlavne smerom k Rusku. A dnes si túto spoločenskú hru, prispôsobenú na slovenské pomery zahral pán Hlina, a obeťou sa má stať Harabin. Hlina dokonca zašiel tak ďaleko, že Harabina k Trumpovi v relácii prirovnal, čím divácky pocit, že ide o podobný prípad manipulácie volieb, aké sa mali udiať v USA, slovenskej spoločnosti podsunul.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Problém je, že Hlina v časti svojho tvrdenia, že na Slovensku sú prítomné tajné služby na ovplyvňovanie výsledku volieb neklamal. Nepovedal však, že ten, kto ich spoločenské zločiny využíva nieje Harabin, ale tandem Progresívne Slovensko a SPOLU, ktoré sú verejnosťou vnímané ako partneri Kiskovej strany ZA ĽUDÍ a Hlinovej KDH. Túto správu potvrdil pred pár dňami Michal Truban. Dementuje síce, že spolupracuje so Shavivom priamo a vraj celú spoluprácu vykonáva na Slovensku Michal Repa, ale zároveň dodal, že spoluprácu faktúruje Shaviv Strategy & Campaigns.

Manipulatívny spoločenský scenár Hlinu je jednoduchý – zlodej kričí chyťte zlodeja. Takto to fungovalo aj v USA, kde sa nakoniec vyšetrovaním zistilo, že za pokusom manipulovať americké voľby nestál Trump ani Putin, ktorý mal Trumpovi pomáhať a min. spoločenské podozrenie padlo na domácu americkú lobby – podporovateľov spoločenského prúdu clintonovcov, pričom vykonať ju mali Ukrajinci, skrytí za ruské profily na sociálnych sieťach.

Shaviv Strategy & Campaigns je izraelská skupina za ktorou stojí hlavne bývalý dôstojník izraelskej armády Aron Shaviv. Spolupracuje na rôznych projektoch s ďalším bývalým dôstojníkom, tentoraz americkej rozviedky CIA Josephom Assadom. Na Slovensku túto skupinu reprezentuje Michal Repa.

Shaviv Strategy & Campaign je podozrivá a vyšetrovaná, že v roku 2016 plánovala vraždu černohorského premiéra Mila Djukanoviča. V súvislosti s týmto vyšetrovaním bol na Arona Shaviva vystavený medzinárodný zatykač. Trubanove Progresívne Slovensko si teda zaplatilo kampaň u medzinárodne vyšetrovaného zločinca obvineného z terorizmu – najvyšší level zločinu.

Shaviv nieje hocikto. Viedol v roku 2015 kampaň aj izraelskému premierovi Benjaminovi Netaniahuovi a táto kampaň bola vyhodnotená, ako najproduktívnejšia na svete, pretože Netaniahuovu výhru volebné prieskumy, ešte 96 hodín pre voľbami nepredpokladali. Shaviv, podľa amerického novinára Setha Hettenu vyhral Netainahuovi voľby hlavne tak, že v deň volieb vypustil do izraelskej verejnosti falošné – čiže poplašné správy o tom, že Netaniahuového hlavného rivala Isaacaka Hercoga volí neobvykle vysoký počet voličov, čo nebola pravda. Pol miliónu Netaniahuovým potencionálnym voličom prišli v deň volieb SMS-ky z mobilného čísla *1234 ktoré tieto poplašné správy potvrdzovali (link na celý Hettenov komentár a video nájdete v zdrojoch pod článkom). Ďalší zdroj hovorí o tom, že Shaviv nechal postupne poslať, tesne pred izraelskými parlamentnými voľbami spolu 5 miliónov manipulatívnych správ, odkazov a volaní.

Jednou z najproduktívnejších nástrojov na riadenie kampaní Shaviv Strategy & Campaigns, sú teda podľa Hettenu a ďalších autorov poplašné správy a podľa černohorských vyšetrovateľov, zase organizovanie terorizmu a atentátu. A dnes stojí Shaviv aj proti Harabinovej strane VLASŤ, bojujúcej o priazeň voliča aj s Kiskom, Beblavým, Trubanom a Hlinom, ktorého včerajšia správa v TA3 znela v ušiach diváka rovnako poplašne – minimálne v tých mojich.

V minulosti sa Shaviv Strategy & Campaigns podieľala aj na kampani Ivety Radičovej a pred pár mesiacmi aj kampani Zuzany Čaputovej, ktorej predchádzala vražda novinára s prapodivnými konotáciami minimálne v tej rovine, že na slovenské pomery ovplyvnila názor, pomerne veľkej časti voličského spektra. Ďalším precedentom na zváženie, o ktorom sa moc v slovenskej spoločnosti nehovorí je, že vražda novinára Kuciaka spustila voličskú nedôveru v Róberta Fica, ktorý si bezpochyby na prezidentské kreslo vo voľbách 2019 nárokoval a v prípade, že by Kuciak nezomrel, by ho  pravdepodobne aj obsadil. Po turbulenciách vo vláde a jeho vynútenom odchode sa však o kandidatúru ani nepokúsil – iste, po Kuciakovej vražde sa ocitol bez širšej voličskej podpory.

Hlina poplašnú správu spackal  – vyznela až príliš naivne

Hlina je jednoduchý človiečik – je to vlastne krčmár a jeho vyjadrenia majú rovnaký punc. Pri dialógu s právne vzdelaným a fundovaným sudcom Harabinom musel zvoliť nejakú funkčnú taktiku a je minimálne zaujímavé, že táto taktika bola ako vystrihnutá z príručky o tom, ako pracujú na ovplyvňovaní verejnej mienky aj bývalí agenti tajných služieb Mosadu a CIA. V konečnom dôsledku však, kvôli jednoduchému spôsobu podania vyznela komicky a bolo ju treba vo verejnosti negovať, pretože medzi voličmi Harabina vzbudila skôr posmech, ako strach. A na negovanie „nesprávne“ pochopených spoločenských reakcií máme  na Slovensku ďalšieho „na slovo vzatého odborníka“. Citujem sieťový status blogera Jakuba Godu zo dňa 13. októbra 2019:

Alojz Hlina dnes vyskúšal v diskusii s Harabinom trochu uletený experiment: jeho fanúšikom odkázal, že “podľa neoverených informácií” keď budú lajkovať Harabinove statusy, stiahne sa im do počítača červ, ktorý im tam bude inštalovať porno.

Ešte k tomu hovoril niečo o ľuďoch v hoteli, Američanoch alebo Židoch, ktorí mali Harabinovi pomáhať “cieliť obsah”.

Ak tomu správne rozumiem, cieľom bolo vytrollovať Harabina, použiť jeho zbrane a pokúsiť sa zmiasť a vystrašiť jeho voličov.

Som dosť skeptický, či to bude fungovať, lebo mne tiež dosť dlho trvalo, kým som pochopil, o čo mu ide a najprv som len neveriacky krútil hlavou. Nepomohlo tomu ani to, že to hovoril veľmi komplikovane a celé to pôsobilo neuveriteľne až fantazmagoricky. Výsledný dojem v tom momente bol, že obaja sa zbláznili, trepú 2 na 3 a chaos vládne všade.

Plus sa desím toho, ako to pôsobilo na radových voličov KDH.

Zároveň ale musím priznať, že mám slabosť pre túto jeho hravú povahu a bavia ma experimenty. Len teda dúfam, že vo výsledku Hlina tieto veci politicky prežije.

Hlina však v jednej veci neklamal, aj keď treba objektívne napísať, že to chcel použiť  v relácii proti Harabinovi tiež. Poznamenal, že zápas o voliča v týchto voľbách bude neobvykle špinavý a s tým sa dá iba súhlasiť, lebo útoky na šírenie strachu a zneistenie slovenského voliča sú v plnom prúde už dnes.

Nasledovať budú pravdepodobne ďalšie útoky, ktoré budú zamerané hlavne na Harabinoveho voliča, kedže SMER si podľa posledného vyjadrenia Pellegriniho vie predstaviť vládu aj s Kiskovou ZA ĽUDÍ a Harabinova VLASŤ sa pre strany ako je KDH, ktorá balansuje na hrane zvoliteľnosti stal najnebezpečnejší súper.

Shaviv je celosvetovo prezentovaný ako nebezpečný terorista – viď články a video, ktoré som v zdrojoch uviedla. Ale, je to naozaj tak? Podľa mňa je to obyčajný lúzer bez morálky, o akých nieje vo svete núdza.

Shaviv nieje dobyvateľ a Slovákom pripomína postavičku z rozprávky o princeznej so zlatou hviezdou na čele. Je to iba „Kazisvět VI – z Boží vůle král“.

Je nepochybne dobrý stratég, ale jeho „spoločenské vojny“ šíria iba krčmoví politici a na poslednú chvíľu vyhrávajú váhaví a neinformovaní voliči – a úplne stačí, keď my nimi nebudeme.

Nemám z neho strach. Je mi na smiech rovnako ako krčmár Hlina, lebo Slováci ich dávno odhalili a Truban nakoniec to divadlo zaplatí zbytočne.

Zdroje:

https://trump-russia.com/2019/08/02/who-is-aron-shaviv/

https://www.youtube.com/watch?v=zKDrUOtlw-E

https://www.infovojna.sk/article/marketingovy-strateg-predvolebnej-kampane-caputovej-a-valla-je-zapleteny-do-planovania-vrazdy-premiera-ciernej-hory

https://www.facebook.com/jakub.goda.9/posts/10220305420972633

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply