Slovenskí lekári: Rýchlo dávajte očkovať svoje deti

· Čas čítania: 1 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

„Ambulancie na pandémiu neboli pripravené, dochádzalo k miešaniu množstva pacientov a ambulantných lekárov stiahli do nemocníc, preto nemal kto očkovať,“ povedala hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová k tomu, že na Slovensku sa mešká s očkovaním detí.

Epidemiologička Zuzana Krištúfková dodáva, že toto treba rýchlo napraviť: „Plynulo treba očkovať aj preto, lebo niektoré očkovania sa skladajú z viacerých dávok a dieťa je chránené až po poslednej z nich. Ak posúvame čas očkovania, zvyšujeme počet detí, ktoré sú vnímavé voči nákaze.“ Prokopová tvrdí, že Covid-19 v kombinácii s chorobou, proti ktorej sa očkuje, môže byť nebezpečný, pokiaľ dieťa zaočkované nie je.

„Pandémia nás naučila pokore a istým prejavom pokory je aj to, že človek sa dá zaočkovať,“ vyhlásila Krištúfková pre TASR. Verejnosť sa tak pripravuje, že keď príde narýchlo vyvinutá, poriadne neotestovaná vakcína proti Covid-19, treba si ju bez reptania nechať vpichnúť. Rizikám takejto vakcíny i problematike očkovania sa Zem&Vek venuje v júlovom čísle, ktoré práve odišlo do tlače.

Zdroj:

OČKOVANIA NEODKLADAJTE: Pandémia narušila očkovacie schémy, TASR, 16. 6. 2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár