Slovenskí vojaci majú vystrašiť „zlých“ Rusov

Tagged With: , , , , Add Comment

Slovenská vláda schválila vyslanie slovenských vojakov do Litvy, Lotyšska, Estónska a Poľska. Na návrh ministerstiev obrany a zahraničných vecí tam pôjde 152 vojakov. Podľa predloženého materiálu majú mať sily NATO pri ruských hraniciach „odstrašujúci účinok“. Minister obrany Gajdoš tvrdí, že nejde o misiu namierenú voči konkrétnemu nepriateľovi. Ale posiela ich konkrétne k ruskej hranici. A kým on takto zahmlieva, NATO bez servítky vykrikuje, že do Pobaltia ide zastaviť „ruskú agresiu“. Preto názov misie – Štefánik II – mi príde byť absolútne neadekvátny.

V každej uvedenej krajine má byť prítomná jedna mnohonárodná práporová skupina. Okrem vojakov Slovensko pošle aj armádnu techniku: do 36 kusov na kolesách, do 17 kusov na pásoch, do 354 ručných zbraní, dve odpaľovacie zariadenia, dva granátomety, jeden mínomet a muníciu na výcvik a do zásob. Dve rotácie nás vyjdú na 10 miliónov eur.

Slovenskí náckovia dodnes neprežuli, že ich v roku 1945 vyprášila Červená armáda a opakujú mantry o tom, koľkých Slovákov odviedli „Rusi“ do gulagov. Podľa pamätnej tabule pod hradom Devín ich bolo 20 tisíc. Zabúdajú však povedať, že v tej vojne Sovieti prišli o vyše 20 miliónov (!) obyvateľov a že medzi 22. 6. 1941 a 2. 9. 1945 zajali 70 tisíc vojakov z Československa, ktorí nacistom prisluhovali. Vraj, oni to nechceli, boli nútení za Nemcov bojovať. Nuž, drahí Slováci, tak si spomeňte, ak sa dejiny zopakujú, že dnešní slovenskí vojaci nie sú nútení bojovať proti Rusom. Ich vyslanie schválil štát, a keďže máme profesionálnu armádu, ide de facto o žoldnierov, ktorí tam pôjdu z vlastnej vôle. A kým Slováci budú „strašiť“ Rusov na ich hraniciach, a tak podľa Gajdoša „potvrdzovať našu dôveryhodnosť v NATO“, na Slovensku ich nahradia americkí vojaci, ktorí sem prídu „zveľaďovať vojenské základne“. Naši vojaci ich síce už nebudú potrebovať v prípade, že konflikt s Ruskom vyprovokujú. Ale pre prítomnosť amerických kolonizačných vojsk sa z nich stanú legálne terče pre ruské rakety v prípade konfliktu medzi Ruskom a NATO. Tak ako za studenej vojny americký plán rátal s vyhladením Československa. Praha bola terčom číslo 61 amerických jadrových zbraní. Ďalšie ciele boli na Slovensku: Bratislava, Košice, Piešťany, Sliač či Trenčín. Geopolitická situácia sa zmenila a teraz nás ani Rusi nemajú dôvod šetriť.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Ratko Sudecký

Pridaj komentár

  & Časopis