Slovensko a jeho Lajčákovo pro americké líderstvo

Tagged With: , , , Add Comment

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák 14. novembra podpísal vo Washingtone D.C. bilaterálne Memorandum o porozumení medzi vládou Spojených štátov amerických, konajúcou prostredníctvom rozvojovej agentúry USAID a MZVaEZ SR v oblasti medzinárodnej rozvojovej spolupráce.
Slovenská republika sa tak stala prvou krajinou z bývalých prijímateľov americkej rozvojovej pomoci v regióne strednej a juhovýchodnej Európy, s ktorou administratíva USA uzavrela takúto dohodu. Obe krajiny podpisom memoranda naštartovali praktickú spoluprácu prostredníctvom spoločných projektov v regióne západného Balkánu a v krajinách Východného partnerstva.
„Som hrdý na to, že Slovensku sa v krátkom čase podarilo transformovať z prijímajúcej krajiny na rozvojového donora a partnerským krajinám pomáha pod hlavičkou SlovakAid. Dnešný podpis memoranda s USAID podčiarkuje tento úspech a vyjadruje spoločnú snahu Bratislavy a Washingtonu o udržateľný rozvoj v krajinách Východného partnerstva a západného Balkánu,“ uviedol M. Lajčák.

USAID, memorandum o spolupráci a SLOVAKAID, mimovládny sektor a Mordechaj Kapusta:
https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=https://www.usaid.gov/&prev=search
https://www.slovakaid.sk/sk
https://www.slovakaid.sk/sk/novinky/887-slovensko-podpisalo-s-usaid
http://www.teraz.sk/slovensko/lajcak-podpisal-memorandum-o-spolupr/361170-clanok.html
https://mordechajkapusta.blogspot.com/2018/12/cierna-dusa-miroslava-lajcaka-vedie.html?fbclid=IwAR2HglOXq-TDN0YBPr4Mh7oMyL1Z7HuCPy1s7fDg-ro3CcCY4MbjqS5QhS4

O tomto a nielen o tom je dnes Lajčákovo, vládne a prezidentské áno alebo nie, o tom budú prezidentské, euro a parlamentné voľby.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

http://www.blogovisko.sk/slovensko-a-jeho-lajcakovo-pro-americke-liderstvo.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Juraj Režo

Pridaj komentár

  & Časopis