Slovensko pokusným morčaťom Európy

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Shutterstock

Niekto si zámerne vybral Slovensko ako pokusné zvieratko na experimenty. Celé desaťročia zaznievali sťažnosti Slovákov na nízke mzdy, exekučné zákony, tridsať rokov Slováci volili politikov, ktorí hrubo pošliapali ich práva a uvaľovali ich do čoraz väčšieho finančného nevoľníctva. Napriek tomu hádzali do volebných urien lístočky v nádeji na príchod spasiteľa. Voľby a nekritické zbožňovanie nových politických lídrov sa stalo národný kultom. Volili, neuvedomujúc si, že moc je v ich rukách a ak západoeurópske krajiny majú lepšie životné podmienky, majú ich pre desaťročia trvajúce tvrdé sociálne zápasy a nie vďaka dobroprajným lídrom.

Ten, kto hodil kockou a vybral Slovensko ako obetného baránka volil skvelo. Celá Európa a svet  boli svedkami najväčšieho poníženia a servilnosti miliónov Slovákov, čakajúcich v kilometrových radoch s pokorne sklonenou hlavou v daždi a v zime, na brutálne špáranie v nose, anonymnými osobami dokonale zakuklenými v odstrašujúcich skafandroch, často bez medicínskeho vzdelania. Nešokoval a neprebudil ich ani fakt, že ich Matovič povolaním veterinárov na odbery, oficiálne postavil na úroveň dobytka. Prejavom najväčšej národnej zadubenosti boli úradné oznámenia o zákaze vstupu na pracoviská, do úradných zdravotných zariadení to viac, že neboli podložené zákonom, ale iba bezcenným zdrapom vyhlášky akéhosi úradu pre verejné zdravotníctvo, ktoré nie je zákonodarným útvarom.

Nie, zlom neprišiel náhle, prišiel na základe dlhodobého vzorca správania sa Slovákov. Bol to náš národ, ktorý zapadol do schémy globálneho riadenia, aby si ho vybralo ako najpovoľnejší prvok v systéme. Kto z účinkujúcich tuší, že pripravil pôdu na oveľa zákernejší krok, ktorým bude očkovanie? Každý národ má len to, čo si zaslúži. Ten náš si vyslúžil česť byť prvou vzorkou v Európe a zrejme aj vo svete, na ktorom sa bude skúšať „dobrovoľná vakcinácia“. V médiách už uvádzajú pompézne reklamy na vakcíny proti COVID-19, ohlupujúce verejnosť oznamom, že boli testované na dobrovoľníkoch a v prívale informácií sa stratí dôležitá skutočnosť, že testovanie a klinické skúšky neprebiehali na základe desaťročných výskumov zameraných na dlhodobé dopady na zdravie. Oznam o opakovanej vakcinácii drvivých informácií zaniká. A sú nepodstatné aj možné úmrtia, pretože pred rokom nikto nečakal, že sa budú diať protiústavnosti, ktorých sme dnes svedkami.

Môžeme očakávať, že na krátku dobu Matovič vystrúha dobrotivý postoj otca národa a uvoľní opatrenia, aby vzápätí ohlásil, že „sme si to pokazili“ a môžeme ich napraviť len dobrovoľnou vakcináciou. Už dnes nám naskakuje husia koža pri predstave, ako bude taká dobrovoľnosť prebiehať. Opakujem slovo predstava, pretože ak siahol takmer na kraj donucovacích prostriedkov pri testovaní, ktoré väčšina bez rozdielu akceptovala, potom budeme len s hrôzou pozorovať, čo nás čaká v samotnom finále, kedy opäť poslúžime ako exemplárny príklad ovečiek, ktoré sa dobrovoľne podrobia konečnému rozsudku. Pretože aj bez konšpiračných myšlienok je každému zrejmé, že doposiaľ neodskúšané vakcíny, na ktoré Európska komisia udelila výnimku v právnych predpisoch EÚ o zámernom uvoľnení geneticky modifikovaných organizmov (GMO) vyplývajúcu z dokumentu Consilium Europa – 14. júla 2020, nie sú liekom, ktorý by zostal bez vážnych dopadov na náš organizmus.

Ťažko môžeme očakávať, že Matoviča stihne oprávnený trest. Zrejme tuší, že by jeho pôsobenie mohlo skončiť skôr ako predpokladal, avšak dovtedy musí splniť globálne zadanie a zaočkovať populáciu, nie raz, najlepšie opakovane. Napokon, podobný gigantický zločin na národe nebude bez odmeny, ktorá mu umožní utiecť pred spravodlivosťou rozhorčeného národa.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Vakcína proti COVID-19: Rada prijíma opatrenia na uľahčenie rýchleho vývoja, consilium.europa.eu, 14.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár