SLOVENSKO-PRAVDA : Ako je to s Krymom

· Čas čítania: 3 min.
Foto: BN

Je doslova už trápne, že väčšina novinárov, mainstream, povaľači v kaviarňach, úžerník a daňový podvodník Kiska, eurobyrokrat Šefčovič, minister v demisii Lajčák, ale aj Pellegríni a spol. stále používajú úplne nesprávny výraz „anexia Krymu“.

Mesto so zvláštnym statusom Sevastopoľ, sa legitímne a takmer jednomyseľne vôľou obyvateľstva, pripojili v roku 2014 k Ruskej federácii. Osobne nevidím rozdiel medzi pripojením NDR k západnému Nemecku. Na Kryme, sa na rozdiel od NDR konalo referendum, kde sa k pripojeniu k Rusku vyslovilo 96,8% obyvateľov. V samotnom Sevastopole to bolo 95,6%.

Referendum prebehlo aj podľa vyslaných pozorovateľov v úplnom poriadku.

Argument, že Krym bol predtým údajne obsadený ruskými vojakmi, je priam scestný. Ruskí vojaci, totiž na Kryme boli od rozpadu ZSSR na svojich základniach.

V roku 2014 sa kvôli nepokojom na Ukrajine ich počet minimálne navýšil, konkrétne zo 16 tisíc na 20 tisíc. Úradné budovy boli kvôli hrozne ukrajinských nacionalistov strážené národnou domobranou.

Rusi majú na Kryme dôležitú súčasť protiraketového a radarového systému ( ide o trojuholník Moskva – Krym – Kaliningrad ) Ten je v súčasnej dobe, vzhľadom k atómovým zbraniam USA v Rumunsku ( pôvodne sa nachádzali v Turecku ) nevyhnutný a potrebný pre rovnováhu.

V roku 2014 , kedy dnes už nepopierateľne a preukázateľne, za pomoci NED, Open Society a pod. s predchádzajúcimi investíciami vo výške 3.381.824 USD, na programy, ktoré zahŕňali : oblasť posilňovania politických procesov, ľudských práv, zodpovednosti, rozvíjania trhovej ekonomiky, slobody informácií, demokratických nápadov a hodnôt, podpory slobody zhromažďovania, Posilnenie politických inštitúcií a monitorovanie volebných procesov….https://blogerskenoviny.home.blog/2019/03/12/slovensko-pravda-drz-hubu-a-nepytaj-sa/ zorganizovali štátny prevrat v Kyjeve.

Dovtedy neutrálna Ukrajina, bola obsadená vojskami NATO, boli rozpracované plány na výstavbu amerických základní na Kryme.

Hovoriť o tom, že Krym je de iure stále ukrajinský, je najväčší nezmysel, Krym ukrajinský nikdy nebol.

Ako súčasť ZSSR bol v roku 1954 daný do správy ( nie pripojený ) Ukrajinskej SSR Nikitom Chruščovom.

Pri oháňaní sa medzinárodným právom našich úbohých žurnalistov, ešte úbohejších politikov, ich ani nenapadlo prečítať si ústavu Ukrajiny, kde je jasne, zreteľne, pre každého pochopiteľne napísané, že Ukrajina je unitárny štát.

Teda, jeho súčasťou nemôže byť Autonómna republika Krym. Čo je to unitárny štát, nemusím dúfam mainstream kapacitám, politikom, ministrom, ako Soltész, Nôta, Todová, Holcová, Šefčovič, Lajčák, Kiska, Fico, Pellegríni a spol. vysvetľovať. Alebo musím?

To znamená, že všetky mienkotvorné články, vyjadrenia politikov, povaľačov z kaviarní a pod. sú zlyhaním novinárskej a politickej profesionality, kedy je objektivita vymenená za vyjadrovanie ich subjektívnych názorov.

Chcem  poukázať na mediálnu a politickú manipuláciu s občanmi.

Ján Donecký –Donbas

https://blogerskenoviny.home.blog/2019/03/14/slovensko-pravda-ako-je-to-s-krymom/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár