Slučka sa zaťahuje

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Pixabay

Slučka okolo našej slobodnej platformy sa postupne zaťahuje, verme, že úplne zatiahnutá nebude. Sily, ktoré sa nás snažia zlikvidovať, stále dodržiavajú zdanie demokracie, a preto nevolajú (zatiaľ) po našom priamom zákaze. Iná situácia môže nastať po voľbách, ak dvojstrana PS/Spolu dostane príležitosť naplniť svoj politický program „boja proti dezinformáciám“. Predbežne nám vyhlásili obchodnú vojnu a snažia sa obmedzovať naše distribučné kanály. V tejto súvislosti treba vnímať aj nedávne rozhodnutie Kauflandu zastaviť predaj mesačníka Zem&Vek.

Obchodný reťazec tak urobil na nátlak ľudí, ktorí by okrem iného radi obmedzili náš vplyv pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami – my sme síce nikdy nenadŕžali žiadnej politickej strane, ale od začiatku odhaľujeme skutočnú podstatu takzvanej demokracie. A ak má aspoň aká-taká demokracia fungovať, ľudia nemôžu mať obmedzený slobodný prístup ku všetkým podstatným informáciám. Neinformovaní voliči sa nechajú zmanipulovať prázdnymi postavičkami, vyfabrikovanými mašinériou politického marketingu.

Sloboda slova a šírenia informácií sú preto dnes kľúčovými ľudskými právami. Oni sa ich snažia zničiť, my sa snažíme o ich zachovanie. Nedokážeme to však bez vás. Potrebujeme tieto základné práva brániť spoločnými silami, potrebujeme byť čo najmenej závislí od nadnárodných reťazcov, ktoré si kedykoľvek môžu zmyslieť, že nás odstavia, pretože im kazíme kšefty. Ak sa slučku podarí zatiahnuť, ľahko sa môže stať, že si nás už nekúpite nikde. Pritom okrem iného predstavujeme jediné tlačené nezávislé médium, takže náš obsah ostane zachovaný pre ďalšie generácie aj v prípade, že by nastala totálna cenzúra internetu.

V tejto chvíli najistejším spôsobom, ako môžete spolu s nami zabojovať za slobodu slova, je predplatiť si nás. Urobiť tak môžete aj na: https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár