„Slušní“ požadujú odvolanie Laššákovej, lebo zastavila štátne financovanie Dúhových pochodov

· Čas čítania: 1 min.

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková koncom minulého týždňa zastavila grantové financovanie niekoľkých iniciatív, ktoré podporovali liberálnu LGBT agendu, konkrétne išlo o sprievod Dúhový pride či Filmový festival inakosti. Aktivisti z tretieho sektora po tomto kroku volali po odvolaní ministerky a túto iniciatívu najnovšie podporuje aj protivládne hnutie Za slušné Slovensko, ktoré argumentuje najmä nedostatočných čerpaním eurofondov.

Za slušné Slovensko v nedeľu na Facebooku informovalo, že ministerka kultúry Laššáková “každý deň robí kroky, ktoré len ukazujú, aká je nekompetentná”. “Od prvého dňa v úrade sa snaží z ministerstva kultúry urobiť stranícku úderku, dotácie používa ako politický nástroj a nie ako pomoc pre rozvoj kultúry na Slovensku.”

V súvislosti so zrušením podpory financovania LGBT podujatí uvádzajú: “Teraz ministerstvo pod jej vedením realizuje kroky, ktoré v súvislosti s menšinami a menšinovými žánrami kultúry pripomínajú politiku so znakmi fašistickej, resp. klérofašistickej ideológie. Štát a jeho politika sa pozná podľa vzťahu k menšinám.”

K tomu len dve poznámky: už viackrát sme na portáli Zem&Vek upozorňovali, že ľudia s inou sexuálnou orientáciou nespĺňajú kritériá menšiny podľa medzinárodných dohovorov o ľudských právach. A druhá vec: Nie sú to náhoodu neoliberáli, ktorých postoje voči každému, kto má iný svetonázor, vykazujú znaky fašizmu?

Zdroj: Hlavné správy

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár