Sme na osudovej križovatke

· Čas čítania: 4 min.

Takmer sa nám zvolebnieva. Státisíce Slovákov s eufóriou prijalo správu opozície o počte vyzbieraných podpisov.
Situácia na Slovensku začína byť čoraz neúnosnejšia. Každý deň zaznamenávame ďalšie absurdity zo strany vlády psychopatického jedinca a jeho svorky poslušne hlasujúcich ratlíkov. Na veci nič nemenil ani fakt, že sem tam niektorý z ratlíkov predstieral chabý odpor, ktorý neznamenal nič iné, ako udržiavanie preferenčných hlasov.

Na prelome mesiacov vláda uvoľnila opatrenia, no sprevádzali ich drastické zásahy do slobody občanov. Veľká časť predajní si vynucovala vstup výlučne len testovaných zákazníkov. Absurdné požiadavky predajní, prevažne patriacich zahraničným reťazcom, ochotne naskočili na vlnu apartheidu a medicínskej segregácie, ktoré by im s absolútnou istotou neboli tolerované v žiadnej inej krajine.

Občania, sedem mesiacov zbavení možnosti kúpiť dorastajúcim deťom obuv, či nevyhnutné potreby, boli šikanovaní predavačkami a premotivovanými dočasnými kontrolami, ktoré dostali raz v živote možnosť vyvŕšiť si na občanoch svoje neuspokojené životy.
Segregácia bola len demonštráciou opatrení, ktoré nás čakajú na jeseň, tentoraz už s vynucovanou “vakcináciou” experimentálnymi genetickými zmeskami.

Prázdne vakcinačné strediská sú dôkazom, že občania sa podrobili nútenému testovaniu, ale drastický zásah do organizmu odmietajú. Mainstream upozorňuje, že vakcinačná kampaň sa bude vyostrovať. Niet pochýb, že až po rovnaké nátlakové metódy, použité pri testovaní. Vláda plánuje vyčleniť 2,2 miliárd eur na vakcinačnú kampaň! Z vyplienenej štátnej kasy, do ktorej ide naliať peniaze zodraté z kože vydrancovaných slovenských domácností. A z avizovanej 25% DPH.

Po komplexnom zruinovaní ekonomiky, malých a stredných slovenských firiem prišla vláda s geniálnym návrhom na záchranu štátnej kasy. Ďalším bičom na sociálne najslabšiu a strednú vrstvu – drastickým zvýšením dane z nehnuteľností a DPH. Daňami, ktoré existenčne ohrozia väčšinu obyvateľstva a mnohých pripravia o domov.

Tým sa ale lavína udalostí neskončila. Vlnu pobúrenia vyvolala reakcia Čaputovej, Ivana Korčoka z rezortu zahraničia a ministra obrany Naďa, ktorí podporili vyfabulované obvinenie Ruskej federácie z výbuchu muničného skladu vo Vrběticiach. Plne odhalila pre čie záujmy pracujú, keď z falošnej solidarity vyhostili troch ruských diplomatov a ohrozili dobré ekonomické aj politické vzťahy s Moskvou.

V našej modernej histórii sme sa prvý raz ocitli na pokraji vojny. Pri súčasnom obsadení prezidentského paláca a zložení vlády, toto riziko naďalej pretrváva. Je celkom očividné, že práve to je jedno zo zadaní, ktoré prišla americká veľvyslankyňa nadiktovať svojej úslužnej služobníčke. A to aj napriek, alebo možno práve preto, že väčšina Slovákov výrazne inklinuje k Rusku ako slovanskej krajine, bez agresorských deštrukčných nájazdov po celom svete, typických pre USA.

Kým občania riešia existenčné problémy, za našimi chrbtami sa rieši otvorenie hraníc pre migráciu a dovozy migrantov z krajín, ktoré si ich dobrovoľne napustili.

Slovensko je na križovatke. Možno dostaneme poslednú šancu. Proti nám stojí vražedné komando na čele štátu, odhodlané vytrieskať zo svojich pozícií maximálne profity a to aj za cenu tisícov ľudských životov.

Referendum prirodzene vyvoláva nádeje. Zároveň oprávnené obavy, že mocibažná svorka na čele štátu pôjde do stretu so samotnou ústavou a ústavnými právami občanov. Podľa Remišovej by boli referendom narušené ústavné práva poslancov na štvorročné poslanecké miesta. Dá sa očakávať, že Čaputová predloží návrh na referendum na ústavný súd. Po výmene ústavných sudcov Čaputovej úderkou, je výsledok ústavného súdu takmer vopred istý.

Možný je, ale aj variant, na ktorý sa vopred pripravili v podobe štedro dotovaného Petra Pellegriniho a jeho oficiálne proklamovanými úmyslami spojiť sa s Čaputovej stranou Progresívnym Slovenskom. Opäť sa ocitneme na rozhraní. Karty ako zvyčajne budú miešať desiatky bezvýznamných straničiek, na čele ktorých stoja bezvýznamní lídri, chronickí kandidáti všetkých možných politických pozícií. Odsajú hlasy tým silnejším, ktoré síce nezmenia náš podriadený koloniálny štatút, ale dokážu zmierniť procesy diktované nadnárodným riadením.

Oproti nim bude stáť kandidát Peter Pellegrini, ktorý si vybral schodnejšiu volebnú cestu, liberálnu, proamerickú, protislovenskú, ktorá mu dáva požehnanie transatlantických nadnárodných štruktúr. Scenár jednoznačne potvrdzuje, že Pellegrini bude rovnako ako Čaputová, nainštalovaný mediálnymi manipuláciami a nadhodnotenými číslami volebných prieskumov.

Skutočné želania občanov môžu byť opäť zametené pod stôl. Želanie, aby sa občan mohol skutočne podieľať na riadení štátu. Pokiaľ si voliči u svojich kandidátov nedokážu vydobyť zmeny volebného zákona, zmenu ústavy a trestnú zodpovednosť politikov.

Autor: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár